SCARFACE FİLMİ YENİDEN ÇEKİLİYOR

(Yeni) Küçük arkadaşınıza merhaba deyin!

Karantina döneminde müjdelere pek alışkın değiliz! Ama film hayranlarını sevindirecek bir haberimiz var. ‘Scarface’ filmi yeniden çekilecek! ‘Call Me By Your Name’ filminin yönetmeni Luca Guadagnino tarafından yönetilecek olan yeni filmin senaryosunu Joel ve Ethan Coen yazacak. Deadline’ın haberine göre son üç yıldır üzerine çalışılan filmin birçok deneme senaryosu yazıldı. 

Scarface’in üçüncü büyük yineleme filmi olacak olan yeni film, Howard Hawks’un Şikago’da geçen 1932 versiyonu ve Brian De Palma’nın 1983 klasiğinden esinlenecek. Film dünyasında külte dönüşen 1983 yapımı ‘Scarface’ filminde Michelle Pfeiffer ve Al Pacino oynuyordu. Los Angeles’ta geçecek olan en güncel versiyonu iki filmin harmanlanmasını yansıtacak. 

Yineleme filmlerine alışkın olan yönetmen Guadagnino 2018’de orijinali 1977’de çekilen ‘Suspiria’ gerilim filmini Dakota Johnson ve Tilda Swinton ile beraber yeniden çekmişti. ‘Scarface’ filmine ek olarak başka projeler üzerinde de çalışan Guadagnino, Alice Braga ve Kid Cudi’nin yer aldığı HBO serisi ‘We Are Who We Are,’ ve ‘Lord of the Flies’ filmlerini çekiyor. ‘Call Me By Your Name’ filminin ikinci filmi olan ‘Find Me’ üzerinde de çalışmalarını sürdüren Guadagnino Timothee Chalamet ve Armie Hammer’ın yer aldığı ilk filmden birçok ödül almıştı. 

‘Scarface’ filmine dönecek olursak, yeni filmin yapımını Dylan Clark’ın yapım şirketi ‘Dylan Clark Productions,’ SCP Brian Williams, Scott Stuber ve Marco Marabito üstlenecek. COVID-19 sebebiyle çekim başlama tarihi, vizyon tarihi ve kadrosu henüz belli olmayan film şu sıralar yapım aşamasına geçmeyi bekliyor.