SELENA GOMEZ INSTAGRAM TARİHİNE GEÇTİ

Gomez, Instagram’da 400 milyon takipçiye ulaşan ilk kadın oldu.

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 22 Mart 2023
SELENA GOMEZ INSTAGRAM TARİHİNE GEÇTİ Getty Images

Kısa bir süre önce Kylie Jenner’ın Instagram rekorunu elinden alan Selena Gomez, geçtiğimiz Cuma günü sosyal medya platformunda 400 milyon takipçiye ulaşan ilk kadın oldu. 382 milyon takipçisi olan Kylie Jenner’ın bu ünvana ulaşmasına çok az kalmıştı ancak Gomez hayranları süreci biraz hızlandırmış oldu. 

Şu an Gomez’den daha fazla takipçisi olan iki isim var; 562 milyon takipçi ile Cristiano Ronaldo ve 442 milyon takipçi ile Lionel Messi. Daha önce de Instagram’da en çok takip edilen kadın olan Gomez, 2019’da bu başarısını Ariana Grande ve daha sonra ise Kylie Jenner’a kaptırmıştı. Bir süre önce sosyal medya ayrılığına son veren Gomez, TikTok ve Instagram’a güçlü bir dönüş yaptığını kanıtlamış oldu. 

Daha önce Vanity Fair’e konuşan Selena Gomez, “İnsanlar bana çirkin veya aptal diyebilir ve bu umrumda olmuyor. Ama bu insanlar daha ince detaylara kadar iniyorlar. Çok spesifik ve detaylı paragraflar yazıyorlar. Sürekli ağlıyordum ve sürekli anksiyetem vardı. Bunu daha fazla yapamadım, zamanım harcanıyordu,” diyerek sosyal medyaya ara vermesinin sebeplerini anlatmıştı. Sosyal medyanın özel hayatını etkilediğini ekleyen Gomez, “İlişkimdeki ayrılık sürecinde zor bir zamandan geçiyordum ve yorumları görmek istemedim. Binlerce iyi yorum oluyordu ama aklım hep kötü olanlara gidiyordu. Sosyal medya hakkında olağanüstü şeyler var; hayranlarımla bağ kurabilmek, ne kadar mutlu ve heyecanlı olduklarını görmek… Ama bir sistem kurdum. Her şeyi asistanıma yolluyorum ve o paylaşıyor. Yorumlara gelince, ekibim beni motive edecek şeyleri gösteriyor” demişti. 

Sosyal medyadaki başarısını kutlayan Gomez, geçtiğimiz Pazar günü "400 milyonun her birine sarılmayı dilerdim" diyerek hayranları ile bir fotoğraf paylaşarak bu tarihi anı kutladı.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.