SELENA GOMEZ MENTAL SAĞLIK İÇİN BAĞIŞ TOPLUYOR!

‘Rare Impact’ Fonu, $100 milyon toplayarak en büyük mental sağlık fonlarından biri olacak!

Kısa bir süre önce Rare Beauty adlı güzellik markasını kuran Selena Gomez, ‘Rare Etki Fonu’ ile mental sağlık için $100 milyon bağış toplamayı hedefliyor. 28. doğum günü için hediye beklemek yerine insanlara yardımcı olmayı tercih eden Gomez, imkanları az olan toplumlar için mental sağlık desteğinde bulunacak. 

Rare Beauty’nin yıllık satışlarının %1’i ve partnerlerin desteğini bu fona bağışlayacak olan Gomez, planlarına göre önümüzdeki 10 sene içerisinde ‘Rare Impact’ fonu için $100 milyon toplamış olacak. Eğer Gomez bu hedefine ulaşırsa, kurumsal bir şirketten akıl sağlığını destekleyen en büyük fonlardan birini kurmuş olacak. Her zaman mental sağlık konusunda açık ve dürüst olan Gomez, birçok kez hayranlarına motive edici konuşma yapmıştı. Miley Cyrus’un Instagram canlı yayınlarından birine katılan Selena Gomez, mental sağlık geçmişini ve bipolar teşhisini anlatmıştı. Akıl sağlığının utanılmadan konuşulması ve yardım alınması gerekilen bir konu olduğunun altını çizen Gomez, bu insiyatifi ile hayranlarının takdirini topladı. “Rare Impact Fonunu gerçeğe dönüştürmeme yardımcı olan bir ekip ile çevrelendiğim için çok şanslıyım. Markanın kuruluşundan beri toplumumuza geri vermek ve mental sağlık servislerine erişime ihtiyacı olan insanlara destek olmak istedik. Rare Beauty, insanların birbirleriyle daha bağlı ve dünyada daha az yalnız hissetmelerine yardımcı olmaya odaklanıyor. Rare Impact Fonu birçok yaşam üzerinde doğrudan bir etki yapacak ve sonuçta dünyada bir fark yaratacak. Desteğe ihtiyaç duyan herkese bu hizmetleri sunmak için ortaklarımızla yapmaya başladığımız işten gurur duyuyorum,” diyen Gomez, bir basın açıklaması ile yeni projesinin amacını anlattı.

Mental sağlık konusunda uzmanlardan destek alan Rare Beauty, aynı zamanda bu proje için Rare Beauty Mental Sağlık Konseyi’ni kurdu. Üniversitelerden, ‘Sad Girls Club’ ve ‘National Alliance for Hispanic Health’ gibi kurumlardan ve Sephora ve Youtube gibi şirketlerden oluşan konsey üyeleri, insiyatifin daha güvenilir ve profesyonel olmasını sağlıyor. “Hedefimiz iddialı. Önümüzdeki 10 yıl içinde akıl sağlığı için $100 milyon toplamak istiyoruz,” diyen Rare Beauty CEO’su Scott Friedman, “Rare Impact Fonunun başlatılmasıyla, dünyadaki ruh sağlığı üzerine odaklanmış en büyük hayırsever çabalardan birini yaratacağız. Fonlar, özellikle yetersiz hizmet alan topluluklar için ruh sağlığı hizmetlerine erişimi arttırmaya doğru gidecek,” diye ekledi.