SELENA GOMEZ MUTLULUĞU NASIL BULDUĞUNU ANLATTI

Anksiyete ve depresyon nedeniyle geçtiğimiz sene bir tedavi merkezine yatırılıan Gomez, iyileşme süreciyle ilgili konuştu.

Bu senenin başlarında hastanenin her sene düzenlediği akşam yemeğinde 2019 McLean Ödülü'ne layık görülen Selena, hayatındaki zor zamanlarla nasıl başa çıktığını anlattı.

"Bence, doğruları söylediğimizde daha iyi oluyoruz. İşte benim gerçeğim. Geçen yıl, hem mental hem duygusal olarak acı içindeydim ve ayakta kalamadım. Gülümseyemiyor ve normal görünemiyordum. Tüm acım ve endişem bir anda üzerime boca edilmiş gibi hissettim ve hayatımın en korkunç anlarından biriydi. Destek aradım ve doktorlar bana net bir teşhis koydular. Teşhisi koydukları an, aslında eşit derecede dehşete düşmüş ve rahatlamış hissettim. Korkmuştum tabi ki. Çünkü artık her şey açıktı. Ama neden bu kadar senedir anksiyete ve depresyonla savaştığımı öğrendiğim için de rahatlamıştım. En iyi doktorlarla, psikologlarla ve uzmanlarla tanıştım ve beni bu macerada hiç yalnız bırakmadılar. Onlarla çalışabildiğim için çok şanslıyım. Ancak, bu tabii ki tamamen iyileştiğim anlamına gelmiyor. Bir senedir süren yoğun bir çalışmadan sonra daha mutlu, daha sağlıklı, duygu ve düşüncelerimin daha kontrolümde olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden çok mutluyum" dedi.

Her sene McLean Hastanesi, ruh sağlığına toplumun dikkatini çeken bireylere bu ödülü veriyor. Hastanenin yayınladığı yazılı basın açıklamasında Gomez, ileriye dönük olarak bu deneyimini başkalarına yardım etmek için kullanmak istediğini söyledi.

"Hayatımı son derece güzel ve tatlı yapan deneyimlere, insanlara ve fırsatlara sahip olduğumun bilincindeyim ama yine de kendi duygularım ve düşüncelerimle savaşıyorum. Ama bu beni hatalı yapmaz. Bu beni zayıf kılmaz. Bu beni başkalarından daha eksik yapmaz. Bu beni insan yapar. Yardıma ve birbirimize ihtiyacımız var"

YAZI: Deniz Akkaya

Etİketler