Selena Gomez'in Yeni Rolü Belli Oldu

Gomez, Linda Ronstadt'ın biyografisinde başrolde olacak.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Ocak 2024
Selena Gomez'in Yeni Rolü Belli Oldu Getty Images

Selena Gomez, yeni bir biyografik filmde Linda Ronstadt'ı canlandıracak. Pop şarkıcısı ve "Only Murders in the Building" yıldızı, geçtiğimiz günlerde Ronstadt'ın 2013 tarihli anı kitabı "Simple Dreams"i Instagram hikayesinde paylaşarak rolüne dair ipucu verdi.Müzik biyografisi şu anda Ronstadt'ın menajeri John Boylan ve 2019 yapımı "Linda Ronstadt: The Sound of My Voice" belgeselinin yapımcılığını üstlenen James Keach gibi yapımcılarla ön prodüksiyon aşamasında. Başka bir oyuncu kadrosu açıklanmadı.

Ronstadt, 1970'lerdeki "Heart Like a Wheel" ve "Simple Dreams" albümleriyle kritik ve ticari başarıya ulaşan ve türler arasındaki çok yönlülüğünü sergileyen bir country, rock 'n' roll ve Latin müziği efsanesidir. Kariyeri boyunca 11 Grammy kazandı ve hem Recording Academy hem de Latin Recording Academy tarafından Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ile onurlandırıldı.Ronstadt ve Gomez'in ikisi de Meksika kökenli. Gomez, yönetici yapımcılığını üstlendiği ve Steve Martin ve Martin Short'la birlikte rol aldığı Hulu'nun “Only Murders in the Building” filmindeki performansıyla iki kez Altın Küre'ye aday gösterildi. Disney'in "Waverly Büyücüleri" dizisinde oyuncu olarak çıkış yaptı. "Lose You to Love Me" ve "Love You Like a Love Song" gibi hit parçalarla müzik sanatçısı olarak başarıya ulaştı.


Ronstadt'ın 2019 belgeseli Rob Epstein ve Jeffrey Friedman tarafından yönetildi ve sanatçının yaklaşık elli yıllık kariyerini ve country-rock türündeki hakimiyetini anlatıyordu. 2011 yılında Ronstadt emekliliğini açıkladı ve daha sonra, başlangıçta Parkinson hastalığıyla karıştırılan ilerleyici supranükleer felç nedeniyle artık şarkı söyleyemediğini açıkladı.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.