SERENA WILLIAMS MEGHAN MARKLE'A DESTEK VERDİ

“Bu kadar cesur olduğun için seninle gurur duyuyorum.”

Neredeyse tüm dünya, Pazar günü Oprah’nın Meghan Markle ve Prens Harry ile yaptığı röportaja kitlenmişti. Kraliyet Ailesi'ndeki rollerinden ayrılma kararlarının sebeplerini anlatan Sussex Çifti, merak edilenleri ve çok daha fazlasını açıkladı. Mayıs 2018’de Prens Harry ile evlendikten sonra İngiltere basını ile yaşadığı problemleri ve ırkçı yorumları anlatan Meghan Markle, aynı zamanda İngiliz Kraliyet Ailesi'nden destek almadığını belirtti. Mental sağlık sorunları yaşadığını ve Kraliyet Ailesi'nin oğlu Archie için güvenlik sağlamadığını söyleyen Markle, şok eden itiraflarda bulundu. 


Röportajın yayınlanmasından birkaç saat sonra Meghan Markle’ın arkadaşı ve tenis şampiyona Serena Williams, bir fotoğraf paylaşarak arkadaşına olan desteğinin altını çizdi. Yıllar boyunca medya tarafından cinsiyetçi ve ırkçı yorumlar ile mücadele eden Serena Williams, zamanında bu savaşını mahkemeye de taşımıştı. Yaptığı paylaşımda Markle’a desteğini belirten Williams, “Meghan Markle, benim düşünceli arkadaşım, hayatını empati ve tutku ile yaşıyor ve aynı zamanda örnek oluyor. O bana her gün gerçekten asil olmanın anlamını öğretiyor. Onun kelimeleri yaşadığı acıyı ve acımasızlığı çiziyor. İlk elden kurumların ve medyanın, kadınları kötü göstermek ve farklı ırklardan kadınları küçümsemek ve utandırmak için yaptıkları cinsiyetçiliği ve ırkçılığı biliyorum. Kötü niyetli, temelsiz dedikodu ve manşet gazeteciliğini kınama yükümlülüğümüzü tanımalıyız. Sistemik baskı ve kurbanlaştırmanın akıl sağlığı sonuçları yıkıcı, izole edici ve çoğu zaman ölümcüldür. Meghan’ın kızının, kızımın ve kızlarınızın saygıya dayalı bir toplumda yaşamasını istiyorum. Aşk, sevgi, neşe, barış, inanç, kibarlık, iyilik, öz kontrol, bunların hepsi ruhun meyveleridir. Böyle şeylere karşı kanun yoktur,” dedi. 

Paylaştığı yazılı fotoğraf serisinin altına, “Bu kadar cesur olduğun için seninle gurur duyuyorum. Bunun asla kolay olmadığını biliyorum. Sen güçlüsün, sen ve Harry. Seni çok seviyorum. Sana hayranım. Arkadaşın S,” diyen Serena Williams, Markle’ı destekleyen ünlüler arasında yer aldı.