Serena Williams, Moda İkonu Ödülü Alacak

Tenis şampiyonu, 2023 CFDA Moda Ödülleri'nde bu prestijli ödülü alan ilk sporcu olacak.

Buse Saray BUSE SARAY 11 Ekim 2023
Serena Williams, Moda İkonu Ödülü Alacak

Serena Williams, 2023 CFDA Moda Ödülleri'nde Moda İkonu Ödülü'nü alacak. Ödül töreni ve gala yemeği 6 Kasım'da New York'taki Amerikan Doğa Tarihi Müzesi'nde gerçekleşecek.42 yaşındaki tenis şampiyonu, Lenny Kravitz, Zendaya, Jennifer Lopez, Naomi Campbell, Franca Sozzani, Beyoncé, Pharrell Williams ve Rihanna gibi isimlere verilen ödülü alan ilk sporcu olacak.

Tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri olarak kabul edilen Williams, 319 hafta boyunca Kadınlar Tenis Birliği tarafından teklerde dünyanın bir numarası olarak gösterildi. Tek kadınlarda 23 Grand Slam şampiyonluğu kazandı; bu, Açık Çağ'da en fazla, tüm zamanların ise en çok ikinci şampiyonluğunu elde etti.

Geçtiğimiz yıl profesyonel tenis kariyerinden emekli olan Williams aynı zamanda girişimci, hayırsever, tasarımcı, eş ve iki kız çocuğu annesi.

21. yüzyılın en iyi tenisçisi olarak kabul edilen Williams, aynı zamanda bu disiplinin tarzını geliştiren kişi olmakla da övünebilir. Spor modasını sonsuza dek dönüştürerek her şeyi yapmaya cesaret etti. Hiç şüphe yok ki saha içi ve saha dışındaki görünümleriyle tarih yazdı.

"Serena dünyadaki en ilham verici insanlardan biri. Spor dünyasında bir ikon ve büyüklüğü en üst düzeyde temsil ediyor ama aynı zamanda her zaman kendine sadık kalarak modayı başka bir izleyici kitlesine ulaştırdı." diyor CFDA başkanı tasarımcı Thom Browne. "Hem içeride hem de dışarıda, pist dışında da ve her iki dünyayı mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Serena gerçek bir moda ikonu."

Tenisçi ise daha önceki yıllarda Zendaya, Jennifer Lopez ve Beyoncé gibi farklı isimlerin aldığı bir ödülü almaktan inanılmaz gurur duyduğunu ifade ederek modanın ifade etme gücünü vurguladı. Williams ödüle ilişkin şunları söyledi; "Moda bana sahaya girme ve kim olduğumu ve nereye gittiğimi anlama güvenini verdi. Kendi markam olan S by Serena'ya sahip olma hayalim gerçekleşti ve kariyerim boyunca En tanınmış tasarımcılar ve en umut verici yaratıcılarla S by Serena ile işbirliği yapma şansına sahip oldum. Tarzımı öğrenirken ve hayatım geliştikçe onun değişmesine izin verirken çok eğlendim, ancak her zaman tek bir şeyi savundum: moda, beden, ırk veya gelir ne olursa olsun herkes içindir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.