SOPHIE TURNER OYUNCULUĞA GERİ DÖNÜYOR

Turner, Colin Firth ile birlikte yeni bir dizide rol alacak!

Sophie Turner ekranlara heyecan verici bir dizi ile dönüyor. Aynı isimdeki suç belgeseli ‘The Staircase’ adlı yeni bir HBO dizisinde yer alacak olan Turner, merdivenlerin altında ölü bulunan Kathleen Peterson’ın hikayesinde olacak. Eşinin ölümünde katil zanlısı olan suç türü roman yazarı Michael Peterson, 2003’te eşi Kathleen Peterson’ı öldürmek gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı. 2011’de hapisten tahliye edilen Michael Peterson, o günden beri ev hapsinde yaşıyor. 

Deadline’ın haberine göre Peterson’ın evlat edindiği kızlarından biri olan Margaret Ratliff’i canlandıracak olan Turner, sekiz bölümlük bu yeni mini seride yer alacak. Margaret Ratliff, Michael Peterson’ın yakın arkadaşı olan annesi Elizabeth Ratliff’in ölümü ardından kız kardeşi ile birlikte evlat edinilmişti. İlginç bir şekilde Elizabeth Ratliff de bir merdiven altında ölü bulunmuştu.

‘The Staircase’ serisinde yer alan ve bizi heyecanlandıran bir isim de Colin Firth! Michael Peterson’ı canlandıracak olan Firth’in yanı sıra Toni Colette ise Kathleen Peterson’ı canlandıracak. İlk olarak Netflix’in aynı isimdeki ‘The Staircase’ adlı gerçek suç belgeseline ilham kaynağı olan Kathleen Peterson hikayesinde Margaret Ratliff’in kendisi de kardeşleri Todd ve Clayton Peterson ile birlikte belgeselde yer almıştı. Babalarının suçsuz olduğuna inandıklarını söyleyen Margaret, Todd ve Clayton’ın aksine Kathleen’in kızı Caitlin ise davanın ortasında taraf değiştirmişti. 

Yıllar boyunca ‘Game of Thrones’ serisinde Sansa Stark karakterine hayat veren Turner, seri sonlandığından beri sadece X-Men filmlerinde yer almıştı. Bir süredir oyunculuğa ara verdiğini düşündüğümüz Turner, bu heyecan verici rolünü “Geri döndüm” diyerek Instagram hesabından paylaştı. 

Etİketler