Stil ikonu Amy

Moda dünyası önemli stil ikonlarından birini kaybetti.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Temmuz 2011
Stil ikonu Amy
Soul ve caz şarkıcısı Amy Winehouse'un ölümü hem müzik hem de moda dünyası için büyük bir kayıp oldu. Henüz 27 yaşında olan şarkıcının ani ölümüyle birlikte moda dünyası da önemli stil ikonlarından birine veda etti. 

1960'ların kız gruplarından esinlenen kovan şeklindeki saç modeli ve müzik grubu The Ronettes'ten ilham alan dumanlı göz makyajı kısa sürede Amy'nin imzası haline geldi. 

Karl Lagerfeld, "ilham perim" diye hitap ettiği Winehouse'un saç modelini Chanel'in defilesinde de kullandı. Johanthan Kelsey, Grammy ödüllü şarkıcı için ayakkabı tasarladı.

Moda devlerine esin kaynağı olan Winehouse, kendi çizgisini yansıtan koleksiyonlara da imza attı. Fendi'nin Paris Moda Haftası'nda gerçekleşen partisinde moda tutkunları için şarkı söyleyen Amy, spor giyim markası Fredy Perry için de iki koleksiyon çıkardı. Winehouse, 50'lerin ruhunu yansıtan tasarımlarda kendi tarzını yansıtan kıyafetleriyle markanın da yüzü oldu.

Mini jean şortu, başına bağladığı fularları ve 50'leri yaşatan elbise modelleri ile Amy Winehouse'un yıllar içindeki stilini görmek için galeriye tıklayın. 

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.