‘STRANGER THINGS’ 5. SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

5. Sezon final olacak!

Kısa bir süre önce ‘Stranger Things’ serisinin 4. Sezonunun 27 Mayıs 2022’de vizyona gireceğini duyuran Netflix ve Duffer Brothers, 5. Sezonu da doğrulayarak dizinin hayranlarını heyecanlandırdı. İzleyenlere yeni sezonu duyururken aynı zamanda final yapacaklarını da belirten yapımcılar Matt ve Russ Duffer, “Yedi sene önce, ‘Stranger Things’ hikayesinin tamamını planlamıştık. O zaman, hikayenin dört veya beş sezon süreceğini tahmin etmiştik. Tamamını dört sezonda anlatamayacağımızı anladık, bunu siz de göreceksiniz ve şimdi ise yeni sezonda finale doğru gideceğiz” diyerek yazılı bir açıklama yaptılar. 

Yaptıkları yazılı açıklamada 5. Sezonda Hawkins’deki tüm karakterlerin finalini yazdıklarını belirten Duffer kardeşler, ‘Stranger Things’ evreninin ileriki dönemlerde devam edebileceğinin de ipuçlarını verdiler, belki bir film ile! “Stranger Things dünyasında keşfetmeyi bekleyen çok daha fazla heyecanlı hikayeler var: yeni gizemler, yeni maceralar ve yeni beklenmedik kahramanlar,” yazan Duffer kardeşler, “Ama önce, Eleven adındaki güçlü bir kızın ve onun cesur arkadaşlarının, kırık bir polis şefinin ve vahşi bir annenin, Hawkins adında küçük bir kasabanın ve sadece ‘Upside Down’ olarak bilinen alternatif bir boyutun hikayesini bitirirken bizimle kalmanızı umuyoruz,” diye eklediler. 

Aşağıda ‘Stranger Things’ 5. Sezonu hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

5. SEZON DOĞRULANDI MI?

Ağustos’ta The Hollywood Reporter’a röportaj veren yapımcı Ross Duffer, “4. Sezon ‘Stranger Things’ serisinin sonu olmayacak. Finalin ne olduğunu ve ne zaman olduğunu biliyoruz. Pandemi sebebiyle geleceğe bakmak ve şov için en iyisini yapmak için daha çok zamanımız oldu. Boşlukları doldurmak bize hikayenin ne kadar daha uzayacağını açıkça gösterdi,” demişti. Karantina döneminde hem dördüncü hem de beşinci sezon üzerinde çalışan Duffer kardeşler, 5. Sezonda final olacağını öngörüyorlar. 


Aynı şekilde ‘Stranger Things’ serisinden David Harbour, Gold Derby’e verdiği röportajda, 4. Sezonun ardından çekimlere devam edeceklerinin ipuçlarını vermişti. “Prodüksiyona devam edebilirsek, dördüncü ve beşinci sezonlarda Hopper’ın hikayesinin kompleks boyutlarını göreceğiz. Bu gerçekten çok zengin bir hikaye ve izlemeniz için sabırsızlanıyorum,” diyen Harbour, beşinci sezonun anlaşma aşamasında olduğunu belirtmişti. Aynı zamanda finali bildiklerini belirten Harbour, “Çünkü sonu biliyoruz. Geri dönüp izlediğinizde 3. Sezonda ektiklerimizin 4. Ve 5. Sezonlarda tamamlandığını fark edeceksiniz,” demişti. 

MILLIE BOBBY BROWN, ELEVEN KARAKTERİNİN MUTLU BİR SONU OLMASINI İSTİYOR!

Ağustos 2020’de verdiği bir röportajda ‘Stranger Things’ finali tahminleri hakkında konuşan Millie Bobby Brown, “Her zaman Duffer kardeşlere şunu söylüyorum, Eleven’ın hikayesinin güzel bitmesini istiyorum. Duffer kardeşlere çok güveniyorum ve güzel olacağına eminim, ne olursa olsun finali çok seveceğim,” demişti. Eleven’ın Mike ile ilişkisinden umutlu olduğunu söyleyen Brown, “Güçlerini geri almasını çok isterdim çünkü o bir kahraman, bir açıdan süper kadın gibi. Mike’ı çok seviyor ve evlenmelerini istiyorum. Gerçekten buna ihtiyacım var: ‘Stranger Things’ serisinde bir düğün sahnesi,” demişti. “Gelinlik ile Eleven,” diyen Brown, “Düşünsenize burnu kanamaya başlıyor. Beyaz bir elbise. Bu harika bir uyum değil mi?” Diyerek espri yapmıştı. 

Etİketler