Süper Model Dostluğu: Naomi Campbell ve Kate Moss

90'lara hükmeden ikonik ve güçlü dostluğu hatırlıyoruz!

Buse Saray BUSE SARAY 09 Şubat 2024
Süper Model Dostluğu: Naomi Campbell ve Kate Moss Getty Images

Naomi Campbell ve Kate Moss'un 90'ların en iyi iki süper modeli ve parti kızları olmaktan çok daha fazla ortak noktası var; ikili aynı zamanda güçlü bir dostluğa sahip!İlk kez 90'ların başında bir araya gelen Campbell ve Moss’un süpermodel dostluğu, moda dünyasının en ikonik ve uzun soluklu dostluklarından biridir. İkili, tanıştıktan sonra birlikte çeşitli moda çekimlerinde ve defilelerde yer aldı. Aralarındaki bağ, yıllar boyunca süregelen iş birlikleri, ortak projeler ve samimi ilişkilerle şekillendi. Aynı zamanda kişisel hayatlarında da birbirlerine destek oldular ve zamanlarını birlikte geçirdiler. Ayrılmaz dostlara dönüşen ikili, birlikte seyahat ediyor, tatile çıkıyor ve etkinliklere katılıyordu. Süper modellerin birbirlerine olan bu yakınlığı, medyanın da dikkatini çekmişti ve iki isim moda dünyasının en çok konuşulan dostluklarından birine sahip oldu.

1990'larda Campbell ve Moss, birçok ünlü moda fotoğrafçısıyla çalışarak dönemin en iyi çekimlerine imza attılar. Mario Testino, Peter Lindbergh, ve Bruce Weber gibi ünlü isimlerle birlikte çektikleri fotoğraflar moda dünyasında efsanevi statüye ulaştı. Versace, Louis Vuitton gibi köklü modaevlerinin defilelerinde unutulmaz anlara imza attılar. Her ikisi de moda dünyasında aynı dönemin yıldızları olarak, birbirlerinin kariyerlerini destekledi ve birlikte çalışmaktan keyif aldı.

Moss ve Campbell’ın, bir araya geldiği her an bize moda dünyasının efsanevi ikililerinden biri olduğunu hatırlatır. İşte bu güçlü dostuluğun bazı unutulmaz anları…

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.