PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE NETFLIX İLE BİR ANLAŞMA İMZALADI

Prens Harry ve Meghan Markle, televizyon dünyasına atılmaya hazırlanıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Meghan Markle ve Prens Harry’nin Hollywood’da yeni bir televizyon projesi üzerinde çalıştıkları söyleniyordu. Sır gibi saklanan proje sonunda açıklandı! New York Times’ın haberine göre adı gizli olan bir prodüksiyon şirketi kuran Sussex çifti, Netflix ile uzun dönemli bir anlaşma imzaladı. 

Belgeseller, belgesel serileri, filmler, şovlar ve çocuk programları yapacaklarını belirten bir anlaşma imzalayan Sussex Dükü ve Düşesi, ekranlara hükmetmeye hazırlanıyorlar. Kasım 2017’de verdiği bir röportajda oyunculuk kariyerine dönmeyi planlamadığını söyleyen Meghan Markle, daha önce ‘Suits’ adlı dizide oynuyordu. Şimdi ise Netflix ekranlarına çıkabilecekleri konuşulan Meghan Markle ve Prens Harry, serilerin ve filmlerin yapımında da yer alacaklar. 

Yaptıkları açıklama ile planlarını belirten çift, “Odağımız bilgi verirken aynı zamanda umut veren içerikler yaratmak. Yeni ebeveynler olarak, ilham verici aile programları yapmak bizim için çok önemli” dedi. Aynı zamanda Netflix’in geniş erişiminin önemli içerikleri ve aksiyon planlarını paylaşmaya yardım edeceğini söyleyen Markle ve Prens Harry, sosyal sorunların da altını çizeceklerini belirtti. 

“Sussex Dükü ve Düşesinin kreatif evleri olarak Netflix’i seçtikleri için gurur duyuyoruz ve onlar ile birlikte güçlü hikayeler anlatarak her yerdeki seyircilerin bilincini artıracağımız için heyecanlıyız” diyen Netflix CEO yardımcısı ve İçerik yöneticisi Ted Sarandos, açıklaması ile söylentileri doğrulamış oldu. 

Kısa bir süre önce hem Disney hem de Apple ile projeler üzerinde çalışan Harry ve Meghan, Variety’nin haberine göre aynı zamanda NBCUniversal ile de görüşmeler gerçekleştirdiler. Oldukça şaşırtıcı ve heyecanlı bir haber ile karşımızda olan Harry ve Meghan’ın Netflix ile yaptıkları anlaşma arkadaşları Barack ve Michelle Obama’nın projelerine benzetiliyor. 2018’de Netflix ile bir anlaşma imzalayan Barack ve Michelle Obama, Sussex çifti gibi belgesel seriler, belgesel filmler ve farklı projeler üzerinde çalışacaklarını söylemişlerdi. Bu yılın başında Obama çiftinin yapım şirketi ‘American Factory’ 92. Oscar Ödülleri'nde ‘En İyi Belgesel’ ödülünü kazanmışlardı. Şimdi ise gözler Sussex çiftinin yaratacakları yapımlarda!