TAM BİR YAZ KADINI

Didem Soydan'ın o enerjisini aldık ve röportajımıza yansıttık!Onsuz defile olur mu? Tarzıyla, kıyafetleriyle, sosyal medya paylaşımlarıyla, her şeyiyle farklı bir isim. Ve kariyerinin zirvesinde. Didem Soydan, modelliği yakında bırakacağını söylediğinde yanlış duyuyorum sandım. Başarılı modelle alışverişi, kış gardırobunu ve hakkında merak edilenleri konuştuk.

Kışı seviyor musunuz?
Hayır, tam bir yaz insanıyım. Hiç kış görmeden yaşayabilirim, soğuk hava o kadar moralimi bozuyor! Yazın ışıldıyor, kışınsa tam “deli atıyorum”, o kadar mutsuz oluyorum. Çok üşürüm. Yazın bile yorganımı kaldırmam, ayakucumda durur.

Kış gardırobu konusunda da zorlanıyor musunuz?
Görsen inanamazsın. Kışa bu kadar ciddi hazırlık yapan başka biri yoktur: Adeta bir koleksiyonum var! Çok üşüdüğüm için bende manto manyaklığı var.

Ne tür mantolar seviyorsunuz?
Annemlerden kalan mantolarım favorilerim. Çok kalın, büyük, “oversize” dediğimiz, büyük yakalı ve uzun modelleri seviyorum. Kısa, belimi örtmeyecek (babaannemin de dediği gibi) olanları asla giymem. Uzun, babaanne mantoları tercihimi çok iyi tarif ediyor. Diğer kış kıyafeti favorilerim de (yaz kış giydiğim) bot ve kalın kazaklar. İlk çocuk olduğum için beni şımartıp narin yetiştirmişler, sarıp sarmalamışlar, o yüzden hep üşürüm.

Modellik yapmasaydınız yine de modaya meraklı olur muydunuz?
Kesin olurdum, çünkü lisede de böyleydim. Ailem tekstilci olduğu için kıyafete çok para harcamazdık ama ben küçükken de her şeyi muhakkak değiştirip giyerdim. Ailemdeki kadınlar çok güzel giyinirdi, hala da öyleler... Anneme onu bu konuda kıskanacak derecede imreniyordum. Annemin kıyafetlerini giydiğim kocaman bir albümüm var. Ne zaman bir kıyafetini giysem, anneme, “beni şu köşede çeker misin?” diyordum. Mutlaka poz veriyordum.

Anneniz bunlara ne diyordu?
Çok hoşuna gidiyordu. Annemle aramızda 18 yaş fark var, birlikte çok eğleniyorduk. Annem beni, ilkokulda, o mavi okul önlüğünün altına her gün farklı mus çorap giydirerek gönderirdi.

Bu hoşunuza gidiyor muydu?
Tabii ki. Çekimlerde en çok saç-makyaj hazırlıkları nı severim. O süre istediği kadar uzayabilir, hiç şikayet etmem. Hatta erken biterse alınıyorum! Bugün bana özen göstermediler, diyorum.