TAYLOR SWIFT 2023 OSCAR ADAYLARI DIŞINDA BIRAKILDI

İlk defa yönetmenlik koltuğuna oturmaya hazırlanan Swift, 2023 Oscar Ödülleri adayları arasında yer almadı…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 25 Ocak 2023
TAYLOR SWIFT 2023 OSCAR ADAYLARI DIŞINDA BIRAKILDI Getty Images

Aylar önceki söylentilerin aksine Taylor Swift’in ‘All Too Well’ adlı kısa filmi Oscar adaylığı kazanamadı. Swift’in ‘Where The Crawdads Sing’ filmindeki ‘Carolina’ adlı şarkısı Oscar aday adaylığı listesinde olsa da en sonunda Swift Akademi Ödülleri adayları listesinde yer almamış oldu. 

Lady Gaga ve Rihanna, ‘Top Gun: Maverick’ filmindeki ‘Hold My Hand’ ve ‘Black Panther: Wakanda Forever’ filmindeki ‘Lift Me Up’ şarkıları ile 2023 Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Orijinal Şarkı’ kategorisinde adaylıklar kazanırken Swift aday listesi dışında bırakıldı. Swift, ‘Carolina’ şarkısı ile Altın Küre ve Critics Choice Ödülleri’nde adaylar arasında yer alırken Akademi Ödülleri, Swift’i seremoni dışında bırakmış oldu. Swift’in ‘All Too Well’ kısa filmi YouTube’da 82 milyonu aşkın izlenim elde etse de aday adayları listesinde bile yer almadı. 

Kısa filmini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösteren ve aynı zamanda yönetmenlik deneyiminden söz eden Taylor Swift, yakında Searchlight Pictures için kendi senaryosu olan ilk uzun metraj filminin de yönetmenliğini üstlencek. Variety’e yönetmenlik yapmanın uzun bir süredir hayalleri arasında olduğundan söz eden Swift, “Her zaman hikaye anlatmak istemiştim. Her zaman hikaye, şiir ve şarkılar yazdım ve bu hikaye anlatımı ile geliştim diyebilirim. Ne kadar fazla yaptıysam bu işi o kadar fazla sevdim” demişti. Kendi müzik videolarının yönetmenliğini üstlenme fikrinin gereksinimden doğduğunu anlatan Swift, “Yıllardır kendi videolarımın senaryosunu yazıyorum ve 2019’daki ‘The Man’ şarkımın konseptine çok odaklanmıştım. Bu videoda bir erkeğe dönüşüp bir erkek olarak yaşıyordum ve bu müzik videosunun yönetmeninin bir kadın olmasını istemiştim. Erişebildiğim birkaç yönetmen maalesef farklı projelerde yer alıyorlardı bu nedenle ‘Belki de ben yapabilirim’ diye düşündüm. Ve yönetmenlik koltuğuna oturduğum anda bunun hayal ettiğimden çok daha fazla tatmin edici olduğunu anladım” dedi. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.