TAYLOR SWIFT BEDEN OLUMLAMASI HAKKINDA KONUŞTU

People ile yaptığı bir röportajda vücuduyla kurduğu ilişkiden bahseden Taylor, ne zaman insanların onun bedeni hakkında düşündüklerini umursamayı bıraktığını açıkladı.

30. yaşına bir hafta kala Taylor Swift, vücudu hakkında "strese girmeyi" bıraktığını söyledi. "Vücudum hakkında strese girme, trend olma konusunda strese girme, insanlar benim cool olduğumu düşünüyor mu diye strese girme, insanlar benim hakkımda ne düşünüyor diye strese girme gibi beynimin bazı bölgelerini çok sık ziyaret etmemeye çalışıyorum. Sizi mutlu etmeyen düşünceleri fırlatıp atmanız gerek. Bence yaşladıkça hepimiz bunu yapmaya çalışıyoruz ve akıllandığımızı umuyoruz!"


10 kez Grammy ödülünün sahibi olan şarkıcı, röportajda şu an hayatından oldukça mutlu olduğunu ve önümüzdeki on yılın getireceği şeyler için heyecanlı olduğunu söyledi. "Birçok insandan 30'lu yaşların gerçekten çok eğlenceli olduğunu duydum ve bu yaşa yaklaşırken bile inanılmaz keyif alıyorum."

Taylor, aynı zamanda beden olumlama aktivisti Jameela Jamil'e kilo ve yaş gibi kavramların stres yaratacak şeyler olmadığını ona hatırlattığı için teşekkür etti. "Dünyada, yaşlanmanın ilgisizlik, ölüm ve çürümeye doğru giden bir yol olmadığı konusunda sesini çıkartan savunucular olduğu için çok mutluyum. Ne zaman bu tür konular hakkında stres yapsam, Jameela Jamil'in vücut imajı, sağlık ve normal vücut ağırlığı hakkındaki sözlerini okuyorum."

 Taylor, 33 yaşındaki Jamil'den öğrendiği en önemli dersin vücudunu olumlu ya da olumsuz olabilecek bir şeyden ziyade “nötr” bir şey olarak düşünmek olduğunu açıkladı. "Beden olumlama yapmamızı değil beden-nötr olmamızı söylüyor. Bedenlerimiz hakkında bu kadar fazla düşünmemeliyiz diyor ve bu benim gerçekten çok hoşuma gidiyor. Böyle sağlam noktalara basan insanlar bana hayat hakkında umut veriyor."

Oldukça başarılı bir 2019 geçiren Swift, 2020 için sabırsızlandığını söyledi. Netflix ayrıca Taylor Swift: Miss Americana başlıklı bir belgesel yayınlayacağını duyurdu. Belgeselin ilk gösterimi, Ocak 2020'de Sundance Film Festivali'nde yapılacak.