TAYLOR SWIFT CİNSİYETÇİ YORUMLARA KARŞILIK VERDİ

Swift, Netflix’in ‘Ginny & Georgia’ serisini eleştirdi…

Taylor Swift, Netflix’in ‘Ginny & Georgia’ serisinde aşk hayatı hakkında yapılan tatsız şakalar konusundaki sessizliğini bozdu. Bu yorumların cinsiyetçi, geçmişte takılı kalmış ve kadınlar için zararlı olduğunu söyleyen Swift, şovun senaryosundan “Neden umrunda ki? Taylor Swift’ten daha hızlı erkek değiştiriyorsun” sözünü Twitter hesabından paylaşarak hayal kırıklığına uğradığını yazdı. 

“Hey ‘Ginny & Georgia,’ 2010 aradı ve tembel, inanılmaz cinsiyetçi olan şakasını geri istiyor,” yazan Swift, “Bu gereksiz şakaları komik olarak tanımlayarak çalışkan kadınları aşağılamayı bıraksak nasıl olur? Aynı zamanda, Netflix ‘Miss Americana’ belgeselini yayınladıktan sonra bu stil sana yakışmıyor. Kadın Tarihi ayınız kutlu olsun, sanırım” diye ekledi. Daha önce de medyanın aşk hayatına olan yorumlarını eleştiren Swift, ‘1989’ albümündeki ‘Blanc Space’ şarksının kendisi hakkındaki yalan haberleri hedef aldığını söylemişti. Ocak 2016’da bir röportaj veren Swift, “Birkaç sene boyunca kontrolden çıkmıştı… Her haberde, ‘Taylor Swift bir erkeğin yanında duruyor, dikkat edin, bir erkek!’ gibi şeyler yazıyordu. İlk tepkim, ‘bu gerçekten sinir bozucu,’ oldu. Bu benim için eğlenceli bir durum değil. Ama daha sonra ikinci tepkim, ‘Hey, hakkında yazdıkları kişi gerçekten de ilginç bir karakter. Dünya etrafında jet set bir hayat yaşıyor, erkekleri topluyor ve herhangi birini elde edebiliyor… Ama çok takıntılı, bu yüzden hepsi onu terk ediyor ve o da ağlıyor ama daha sonra ağına biri daha takılıyor, onları hapsediyor, malikanesine katlıyor ve inciler ile kaplı mermer bir küvette ağlıyor.’ Bu yüzden sonrasında, bunu kullanabilirim diye düşündüm” demişti. 

Bir başka röportajında ise "19 yaşındaki kendine ne söylerdin?” sorusu yanıtlayan Swift, “20’li yaşlarında normal bir kız gibi randevulara gidiceksin ama tüm ulusun dikkatini çekeceksin ve gereksiz etiketlere sahip olacaksın,” demişti. Son dört yıldır Joe Alwyn ile ilişki yaşayan Swift, bizce istediği insanla istediği gibi görüşebilir, tıpkı her genç kadının hakkı olduğu gibi!