TAYLOR SWIFT İSYANDA!

Taylor Swift yazdığı mektupla, Apple'a geri adım attırdı. Detaylar haberimizde.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Haziran 2015
TAYLOR SWIFT İSYANDA!
Taylor Swift, Apple'ın yeni müzik platformunda yer almayı reddetti. Apple, yeni platformunun deneme süresi boyunca sanatçılara para ödememe kararı almıştı. Bu kararı protesto eden Swift, yazdığı mektupla Apple'a isyan etti. Swift, çok sevilen yeni albümü ‘1989'un, Apple'ın yeni müzik programında bulunmasına izin vermedi. Ünlü şarkıcı, kendi Tumblr hesabından, 'Taylor'dan Apple'a açık mektup' başlığıyla mektubunu yayınladı.

Swift yazdığı mektupta, Apple'a saygı duyduğunu ve onlarla başka platformlarda çalışmaya devam edeceğini ama Apple'ın yeni müzik platformunda olmayacağını belirtti. Apple yeni platformuna üye olanlara 3 aylık ücretsiz deneme süresi veriyor. Fakat, Apple normal dönemin aksine bu 3 aylık deneme sürecinde, şarkıcı, besteci ya da prodüktörlere hiçbir ücret ödemeyecek. Tam bu noktada devreye giren Taylor Swift, Apple'ın bu kararını kendilerine hiç yakıştıramadığını ve hayal kırıklığına uğradığını söylüyor.

Swift mektubunda ayrıca, bunun kendisi hakkında olmadığını ve kendisinin 3 ay boyunca tüm ekibini ve konserlerini karşılayabilecek durumda olduğunu fakat, yeni çıkış yapan ya da henüz onun kadar başarılı olamamış sanatçı dostları için bunu yaptığını söyledi. Mektubunun sonunda Swift, Apple'ı yeni platformun koşullarını değiştirmeye ve sanatçılara ücret ödemeye davet etti. Sizden bedava iPhone değil, hakkımızı istiyoruz diyen Taylor'ın açık mektubu binlerce beğeni aldı ve dünün en çok konuşulan konularından biri oldu.

Tüm bunların üzerine, Apple dün geç saatlerde, koşullarını değiştireceklerini ve sanatçılara ücret ödeyeceklerini söyledi. Taylor da Twitter hesabı üzerinden, ‘Çok rahatladım ve mutlu oldum. Sonunda sesimizi duydular' dedi.

Taylor Swift'i meslektaşları adına öne çıktığı ve haklarını koruduğu için tebrik ediyoruz. Bir de kendisinden değiştirmesini istediğimiz birkaç şey daha var, onlar için de mektup yazarsa seviniriz!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.