TAYLOR SWIFT’İN DUYGUSAL KONUŞMASI

Ünlü şarkıcı konserinde cinsel istismar davası hakkında duygu dolu bir konuşma yaptı…

Ünlü şarkıcı Taylor Swift, geçtiğimiz sene bu zamanlarda Colorado’lu DJ David Mueller’e karşı bir cinsel istismar davasını kazanmıştı.

Daha sonra işinden atılan Mueller, kayıpları sebebi ile Swift’i $3 milyona dava etmişti.

Beraber fotoğraf çektirirken Swift’in eteğini kaldırıp ünlü şarkıcıyı taciz eden Muelller’ı sembolik olarak $1 için dava eden Swift, juri tarafından haklı bulundu. 


Geçtiğimiz günlerde Tampa’daki Reputation müzik turnesi konserinde dava hakkında duygusal bir konuşma yapan Swift, hayranlarına destekleri için teşekkür etti ve cinsel istismar kurbanları için daha iyi bir adalet sistemi olması gerektiğinin altını çizdi. Ünlü şarkıcının konuşmasını aşağıda görebilirsiniz:“Tam bir sene önce bu günü düşündüm, Tampa’da biletleri tükenen bir stadyumda konser vermiyordum, Denver, Colorado’da bir mahkemedeydim. Orada bir cinsel istismar davası için bulunuyordum ve bir sene önce bugün, jurinin benim lehime karar verdiği ve bana inandıkları bir gündü. Bu tür davalarda kendilerine inanılmayan ve inanılmayacağını düşündükleri için sesini duyurmaktan korkan insanları düşünüyorum. Şuan sadece davasına inanılmayan insanlara ne kadar üzgün olduğumu söylemek istiyorum çünkü başıma bir şey geldiğimi söyleyince inanılmamanın beni nasıl etkileyeceğini düşünemiyorum. Önümüzde katetmemiz gereken çok uzun bir yol var ve size hayatımın çok zor bir kısmında yanımda durduğunuz için teşekkür ediyorum. Sadece bunu söylemek istedim, herşey için minnettar olduğumu…Şovlarımdan önce veya sonra sizinle tanıştığımda bana hayatınızdaki zorlukları anlatıyorsunuz ve bana güvenip özelinizi benimle paylaştığınız için çok mutluyum. Hayatımın oldukça göz önünde olması sebebi ile inişlerime ve çıkışlarıma şahit oldunuz. Sıkıntılarınızı benimle paylaşmanızı takdir ediyorum ve sizi görmekten çok mutluyum. Her şey için teşekkür ederim. Kusura bakmayın, bunun hakkına pek konuşmamıştım.”

Ünlü şarkıcının hayranları, $1 ile çektikleri fotoğrafları sosyal medyadan paylaşarak Swift’e olan desteklerini bir kere daha gösterdiler. Sesini duyurmaktan çekinmeyen Taylor Swift umarız ki cinsel istismar ile karşı karşıya kalan insanlara ilham kaynağı olur!.