THE CROWN 3. SEZON FRAGMANI YAYINLANDI

Dizinin yeni sezonu 17 Kasım'da yayınlanacak...

Aylar hatta yıllar sonra, Netflix sonunda The Crown dizisinin 3. Sezon fragmanını yayınladı. 17 Kasım’da gösterilecek olan dizinin ilk görüntülerinde Helena Bonham Carter’ı Prenses Margaret olarak ve Olivia Colman’ı Kraliçe II. Elizabeth olarak izleyeceğiz. 


İngiltere’nin Jubilee Günü ile açılan fragmanda Kraliçe’nin tahttaki 25. Yılı kutlanıyor. Claire Foy’un Kraliçe II. Elizabeth rolünü alan Olivia Colman pek eğlence havasında görülmezken, “Bugün gibi günlerde kendine, tahtta olduğum zaman süre boyunca neler başardım diye sorun” diyor. Fragmanın sonunda, “Hepimiz kim olduğumuzu unutup fedakarlıklar yaptık. Bu bir seçim değil. Bu görev ” diyerek bağıran Kraliçe II. Elizabeth, dizinin 3. Sezonunda kalp kırıklıkları izleyeceğimizin sinyallerini veriyor. 

Dizinin 2. Sezonu Harold Winson’un Başbakan olduğu 1964 yılından başlıyor. Fragmanda izlediğimiz kadarıyla işlerin iyiye gitmediğini açıkça görebiliyoruz. Fragmanın arka planında yükselen, “Ülke batıyor, ulusal güvenliğimiz tehlikede” seslerini duyarken, Prens Philip’i oynayan Tobias Menzies, Kraliçe’ye “Bu adam kazanırsa, bizim buradan gitmemizi ister,” diyor. Anti-kraliyet hareketinin yükseleceği tahmin edilen 3. Sezonda protestocular, “Artık barış yok,” diye bağırıyor. Oldukça hareketli geçeceğe benzeyen 3. Sezonu izlemek için sabırsızlanıyoruz!

“Bu ülke ben tahta geçtiğim zaman da muhteşemdi. Ben buradayken her şey yıkılmaya başladı,” diye kız kardeşi Prenses Margaret’e sitem eden Kraliçe’ye karşılık olarak Margaret, “Korkamazsın. Sadece sesli söylersek parçalanır. Monarşi de bu işte. Çatlakların üzerine kağıt basarız” diyor. 

Üçüncü sezonda daha fazla rolü olan Prens Charles’ın (Josh O’Connor) 1969’da Wales Prensi olmasını göreceğiz. Fragmanda Prens’e “Asla gerçek aşka arkanı dönme” ve “Ailenin arkasını koru” gibi tavsiyeler verildiğini görürken, Prens üzerindeki yükün arttığını izleyeceğiz. Aynı zamanda Prens Charles’ın Diana’dan sonraki eşi olacak olan Camilla’ya da verildiği 3. sezonda ikonik karakteri Emerald Fennell canlandıracak. 

Prenses Margaret’ın eşi Antony Armstrong-Jones ile tartışmalarını izlediğimiz fragmanda, Kraliçe’nin küçük kız kardeşinin hala kraliyet ailesi içinde yerini bulmaya çalıştığına şahit oluyoruz. Birçok ülke ve aile içi sorunu izleyeceğimiz The Crown dizisi 3. sezonunun fragmanı bile bizi heyecanlandırmaya yetti!