‘THE CROWN’ SERİSİNDEKİ GELİNLİĞİN YAPIMI 14 HAFTA SÜRMÜŞ!

Emma Corrin, Prenses Diana’nın gelinliği için beş provaya katılmış…

Geçtiğimiz hafta Netflix’ten yayınlanan ‘The Crown’ serisinin dördüncü sezonunun yıldızı Prenses Diana’yı oynayan Emma Corrin olabilir… Ancak Corrin’in giydiği Prenses Diana kostümleri, tüm konuyu geride bırakıyor diyebiliriz. Eylül ayında 3. Sezon kostüm tasarımları ile Emmy ödülü kazanan kostüm tasarımcısı Amy Roberts, ‘The Crown’ 4. Sezonu için Prenses Diana’nın stiline odaklandı. Kraliyet Ailesinin stillerini yansıtan Amy Roberts, Kraliçe II. Elizabeth’ten Prenses Margaret’a kadar herkesin tarihteki kıyafetlerini seriye taşımıştı. 


Elle Amerika ile özel bir röportaj yapan Amy Roberts, ‘The Crown’ dördüncü sezonu için hayal ettiği görünümleri anlattı. “Ne hatırlıyorum? Ne düşünüyorsunuz? Kollar, o kolların kabarıklığı ve o upuzun kuyruk. Buna ulaşmam gerekiyordu” diyen Roberts, Prenses Diana’nın unutulmaz gelinliğini anlattı. Gelinliğin aynısını yapmak için çok çalıştıklarını söyleyen Roberts, Prenses Diana’nın orijinal gelinliği üzerinde çalışan bir dantel marka ile anlaştığını söyledi. Emma Corrin ile 5 prova yaptığını belirten Roberts, gelinliğin tamamlanmasının 14 hafta sürdüğünü ekledi. 


“İlk provayı hatırlıyorum. ‘Annem burada olmalı mı?’ diye düşündüm. Çünkü bu gerçekten çok önemli bir gelinlik provasıydı. Hayatımda yaptığım tek gelinlik provası olabilir” diyen Emma Corrin, esprili bir şekilde deneyimini anlattı. 

Kraliyet Ailesi'nin yanı sıra Margaret Thatcher’ın feminen stili üzerinde çalıştığını söyleyen Roberts, Thatcher’ın kıyafetleri çok sevdiğini ekledi. Helena Bonham Carter’ın canlandırdığı Prenses Margaret için duygusal bir stil yansıtmak istediğini söyleyen Roberts, her karakterin duygu temalarını stilleri ile göstermek istediğini ekledi. Prenses Margaret’ın yaşadığı bunalım dönemi koyu tonlar ile yansıtılırken, yeniden hayat bulmaya başlaması ise rengarenk elbiseler ile ortaya çıkıyor. “Bir işimde hiç bu kadar fazla kostüm tarafında bulunmamıştım. Oldukça işbirliği gerektiren bir çalışmaydı.” diyen Bonham Carter, Amy Roberts ile birlikte kostüm seçimlerini yaptığını ekledi.