‘THE CROWN’ DİZİSİNİN 5. SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Netflix’in sevilen dizisinin yeni sezonunun kadrosu belli olmaya başladı…

‘The Crown’ dizisi beklediğimizden daha uzun sürüyor! Netflix’te üç sezon yayınlanan dizi, şu sıralar dördüncü sezonun prodüksiyonunu tamamlıyor. Son günlerde ise dizinin 5. ve 6. Sezonları hakkında bilgiler paylaşılmaya başlanırken, ‘The Crown’ hayranlarını sevindirecek haberler ile karşınızdayız! Aşağıda dizinin yeni sezonları hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

5. SEZON NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Bu sene 4. Sezonun çekimlerini tamamlayan ‘The Crown,’ prodüksiyon ekibi, bir ara verdikten sonra 5. Sezonun çekimlerine Haziran 2021’de başlayacak. Deadline’ın haberine göre 5. Sezonu en erken 2022 yılında izleyebileceğiz. Birçok dizi ve film Coronavirüs sebebiyle ara verirken, ‘The Crown’ planladığı aralara uydu sadece araları beklediklerinden biraz daha uzun sürdü. Bu yıl yayınlanması beklenilen 4. Sezon ile 5. Sezon arasında 2 sene bir süre olsa da ‘The Crown’ daha önce 2. ve 3. Sezonlar arasında da böylesine uzun bir ara vermişti. 

KAÇINCI SEZONDA FİNAL YAPILACAK?

Netflix, Ocak ayında ‘The Crown’ serisinin 5. Sezonunun final olduğunu duyurmuştu. Ancak bu açıklamadan bir ay sonra bir sezonun daha planlandığını duyuran ‘The Crown’ yapımcıların bir basın açıklaması ile, “5. Sezon için hikayeyi konuşmaya başladık ve kısa bir sürede hikayenin derinliğine ve kompleksliğine hak ettiği özeni göstermek için orijinal plana geri dönerek 6 sezon yapma kararı aldık,” dendi. 6. Sezon ile hikayeyi 2000’li yılların başlarına taşıyacak olan ‘The Crown’ serisi 5. Sezonun 90’lı yılların sonunu anlatacak. İlk yapılmaya başlandığında 6 Sezon olarak planlanan serinin, Kraliyet Ailesinin 60 yıllık geçmişini anlatmak istediği söylenmişti. 

KRALİÇEYİ KİM OYNAYACAK?

İlk iki sezondan sonra değişen kadroda 2. Sezonun ardından Kraliçe II. Elizabeth’i Claire Foy’dan sonra 3. Ve 4. Sezonlarda Olivia Colman canlandırmıştı. 5. Sezonda değişen dönem ile yeniden değişen kadroda bu sefer Kraliçe II. Elizabeth’i Imelda Staunton canlandıracak. Staunton söylentilerini Kasım 2019’da yalanlayan Netflix, iki ay sonra haberi doğruladı. “Böylesine eşsiz bir kreatif ekibe katılarak ‘The Crown’ serisini finale taşıyacağım için onore oldum.” diyen Staunton’u son sezonlarda Kraliçe II. Elizabeth olarak izleyeceğiz. PRENSES MARGARET’I KİM CANLANDIRACAK?

Meşaleyi Prenses Margaret performansı ile Golden Globe adaylığı kazanan Helena Bonham Carter’dan devralan Lesley Manville, ‘The Crown’ serisinin final sezonları için Kraliçe II. Elizabeth’in kız kardeşini canlandıracak. “Prenses Margaret’ı oynayacağım için daha mutlu olamam,” diyen Manville, “Yakın arkadaşım Imelda Staunton ile kardeşleri oynayacağımız için çok mutluyum,” diye ekledi. PRENS PHILIP’İ KİM CANLANDIRACAK?

Edinburgh Dükü, Prens Philip’i 3. Ve 4. Sezonlarda canlandıran Tobias Menzies, final sezonlarda kadro değişikliği ile diziden ayrılıyor. Staunton ve Manville’e başrolde eşlik edecek ve Prens Philip’i canlandıracak ismin Jonathan Pryce olduğu duyuruldu.