“THE IDOL” DİZİSİNİN 2. SEZONU OLMAYACAK

The Weeknd ve Lily-Rose Depp'in başrolde oynadığı yapım devam etmeyecek.

Buse Saray BUSE SARAY 30 Ağustos 2023
“THE IDOL” DİZİSİNİN 2. SEZONU OLMAYACAK

Sam Levinson ve The Weeknd (Abel Tesfaye) tarafından yaratılan HBO'nun tartışma yaratan dizisi “The Idol”, bir sezonun ardından iptal edildi.The Weeknd'in Lily-Rose Depp'e karşı başrolde oynadığı "The Idol" için henüz prömiyeri yapmadan önce büyük ve iddialı başlıklar atılmıştı. Ve şimdi 1. sezon, başlangıçta planlanan altı bölümlük seriden beş bölüm yayınlanarak, 2 Temmuz'da sona erdi.

HBO sözcüsü, The Idol’ün HBO'nun en provokatif orijinal programlarından biri olduğunu belirterek, büyük bir izleyici tepkisinden memnun olduklarını söyledi. "Uzun düşünme ve değerlendirmenin ardından HBO olarak, yaratıcılar ve yapımcılar olarak ikinci bir sezonla devam etmeme kararı aldık. Yaratıcılar, oyuncu kadrosu ve ekibe, inanılmaz çalışmaları için minnettarız."

Nisan 2022'de, yönetmen koltuğundaki Amy Seimetz'in yerine Levinson'ın geçeceği ve dizi için önemli ölçüde yeniden çekim yapılacağı haberleri ortaya çıktı. Ardından, Mart 2023 tarihli bir Rolling Stone raporu, toksik bir setle ilgili ciddi iddiaları detaylandırdı ve The Weeknd, karakterinin silinmiş bir sahnesini paylaşarak Rolling Stone'un "önemsiz" olarak tanımladığı bir sahneyi yanıtladı. Cannes Film Festivali'nde Levinson, makalenin ona dizinin yazın en büyük gösterisi olacağını fark ettirdiğini söyledi.

Genel olarak, "The Idol" kötü bir şekilde karşılandı ve Rotten Tomatoes'ta %19 onay derecesine sahip oldu. Variety'nin incelemesi dizinin "pis bir erkek fantezisi gibi" olduğunu belirtti.

Dizi için reytingler ortalama seviyelerdeydi. Dizi, 913.000 izleyiciyle prömiyer yaptı; Levinson'un bir diğer HBO şovu "Euphoria"nın 2019 başlangıcına göre %17 daha az izleyici, bu dizi de genç yetişkin izleyici kitlesini hedefleyen ve yayınlandığı dönemde daha az ünlü kişiliğe sahip bir başka HBO şovuydu. Ancak bu sayı, bölümün ilk tam haftası sonrasında 3,6 milyon izleyiciye yükseldi ve şu anda 7 milyona ulaştı.

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.