THE LATE LATE SHOW NEDEN İPTAL OLDU?

James Corden, İngiltere'ye geri dönüyor...

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 01 Mayıs 2023
THE LATE LATE SHOW NEDEN İPTAL OLDU? Getty Images

Otuz senelik başarısının ardından programın en son sunucu James Corden ile birlikte The Late Late Show iptal edildi. İlk olarak Ocak 1995’te Tom Snyder’in sunuculuğu ile başlayan The Late Late Show, daha sonra 1999 ila 2004 arasında Craig Kilborn tarafından sunuldu. 2005 sonrasında Craig Ferguson tarafından devralınan sunucu koltuğu 2015’te ise James Corden’a verildi. Şovu bir seviye üste taşıyan James Corden, Carpool Karaoke gibi viral programları ile YouTube’da en çok izlenilenler arasında yer aldı. Mariah Carey, Adele, Paul McCartney gibi birçok ismi ağırlayan James Corden, The Late Late Show finalini 27 Nisan 2023’te gerçekleştirdi. Kariyeri boyunca 22 Primetime Emmy adaylığı kazanan James Corden, aynı zamanda 70. Tony Ödülleri’ni de sunmuştu. 

THE LATE LATE SHOW NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Nisan 2022’de programdan ayrıldığını duyuran James Corden’ın açıklamasından kısa bir süre sonra programın tamamen iptal edildiği öğrenildi. “Bu inanılmaz zor bir karardı çünkü şovla gurur duyuyorum” diyen Corden, “Sunuculuğumu bir sene daha uzattığım için çok heyecanlıyım. Her zaman bunu beş sene yapacağımı ve ayrılacağımı düşünmüştüm ama daha uzun kalmış oldum. Uzun bir süredir bunu düşünüyorum, belki de benim için fakrlı bir macera vardır” diye eklemişti. 


Şovun iptaliyle ilgili bir basın açıklamasında kanal, 27 Nisan’da "James Corden'ın gece geç saatlerde televizyonda yaptığı inanılmaz çığır açan etkiyi kutlayacağını" söylemişti. 

JAMES CORDEN PROGRAMDAN NEDEN AYRILMAYA KARAR VERDİ?

James Corden’ın ‘The Late Late Show’ programından ayrılmasının birçok farklı sebebi gösterilirken, bunlardan en önemlisinin Corden’ın eşi Julia Carey olduğu ortaya çıktı. Corden, yaptığı açıklamada eşi Julia Carey’nin çocuklarının Londra’da yaşamalarını istediğini belirtti. James Corden aynı zamanda programı “son kullanma tarihinin geçmesindense” yüksekte bitirmek istediğini söylemişti. 

Geçtiğimiz Ocak ayında ‘The Drew Barrymore’ programına katılan James Corden, “Bakın, böylesine harika bir çevreden ve yerden ayrılmak kolay değil. Şovdan ayrılmanın zevk almamakla ilgisi yoktu. Programa bayılıyorum. Ama gerçek şu ki, çok kolay bir karar olmaya başladı çünkü bunun bir macera olduğunu her zaman biliyordum ve asla ama asla nihai varış noktası olarak düşünmedim,” demişti. 

Corden için aydınlanma anı, Prime Video ‘Mammals’ serisini çekerken oğluyla yaptığı bir konuşma sırasında gelmiş. “Bir gün pazar günü çekim yapıyordum ve aşağı indim, saat 6 sularıydı ve o sırada 10 yaşında olan oğlum merdivenlerde oturuyordu ve 'Bugün çalışıyor musun?' dedi, ben de ‘Evet’ dedim ve 'Bugün Pazar diye düşündüm' dedi ve 'Biliyorum dostum, ama bu program her yerde var' dedim. Arabaya bindim ve eşim Jules'u aradım ve dedim ki 'Fark ettim, en iyi senaryoda Max'in uzaktan bile olsa etrafımızda olmak istediği altı yazımız daha var ve bir tanesini daha harcayamam' dedim,” diyen Corden, oğlu ve ailesi ile daha çok zaman geçirmeye karar verdiğini söylemişti. 

THE LATE LATE SHOW FİNAL BÖLÜMÜ NE ZAMANDI?

The Late Late Show programının final bölümü 27 Nisan 2023’te yayınlandı. “Bugün burada sevgi, şükran ve gururdan başka bir şey olmadan oturuyorum,” diyen Corden, Amerika’da yaşadığı sekiz seneye değinerek küresel bir pandemiden büyük bölünmelere kadar birçok şey gördüğünü anlattı. Daha sonra İngiltere’ye döneceğini anlatan Corden, “Amerika'nın dünyanın geri kalanı için ne anlama geldiğini hatırlamanızı rica ediyorum. Tüm hayatım boyunca, her zaman bir iyimserlik ve neşe yeri oldu. Işığı arayın. Neşeyi arayın, çünkü buna inanırsanız, oradadır. Ve bu şovun şimdiye kadar hakkında olduğu tek şey buydu. Birinin sizinle aynı fikirde olmaması onu kötü yapmaz. Hepimiz farklı olduğumuzdan daha çok aynıyız. Bu farklılıkları körüklemeye çalışan pek çok insan var ve biz de ışığı aramak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Neşeyi arayın çünkü o dışarıdadır” dedi. Final programda Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden da gönderdiği bir video mesaj ile Corden’a teşekkür ederek, “Amerika'daki şovlara getirdiğin tüm neşe için teşekkür ederim. Ve şarkı söyleyemediğim için benden asla arabada şarkı söylememi istemediğiniz için özel bir teşekkür. Seni özleyeceğiz dostum,” dedi. Veda bölümünde aynı zamanda Adele ile daha önce yayınlanan bir Carpool Karaoke videosu da yayınladı. Corden gözyaşları içinde Adele'e şovla ilgili "her şeyi özleyeceğini" itiraf etti. "Los Angeles'ı gerçekten özleyeceğim. Burayı seviyorum. Harika bir macera oldu” diyen Corden, "Ama bir aile olarak bizim için doğru zaman olduğundan o kadar eminim ki, yaşlanan insanlar ve özlediğimiz insanlar var, eve gitme zamanımız geldi” diye ekledi. 


THE LATE LATE SHOW PROGRAMININ YENİ SUNUCUSU KİM OLACAK?

Görünüşe göre James Corden'ın yerini kimse almıyor ve The Late Late Show programı, otuz yıl ve yüzlerce bölümün ardından sona erdi. SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.