‘THE MORNING SHOW’ 2. SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİ HER ŞEY

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell, Apple TV+’ın ilk serisine devam ediyor…

Geçtiğimiz sene başlayan Apple TV+ platformunun ilk serisi olan ‘The Morning Show’ ilk sezonu ile seyircileri mest etmişti. Şimdi ise elde ettiği başarıdan sonra ikinci sezonuna devam eden seride Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon birçok ödüle aday gösterilmişti. Screen Actors Guild Ödülü kazanan Aniston’un yanı sıra şov, Temmuz ayında sekiz Emmy Ödülü'ne aday olmuştu. Pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene prodüksiyona ara veren ‘The Morning Show’ ekibi, önümüzdeki aylarda sete geri dönmeye hazırlanıyor. 

“İşe dönmek için daha fazla bekleyemeyeceğim. Sadece bu seri hakkında konuşmak bile beni heyecanlandırıyor. Ve 2. Sezon tahmin edebileceğinizden bile çok daha güzel” diyen Jennifer Aniston, Deadline’a çekimlerin 19 Ekim’de devam edeceğini söylemişti. Serinin ilk sezonunu bir solukta izlediyseniz, aşağıda 2. Sezon hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

‘THE MORNING SHOW’ SERİSİNİN 2. SEZONU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Apple TV+ platformunda vizyona girdikten sonra Apple, ‘The Morning Show’ serisinin ikinci sezonda devam edeceğini duyurmuştu. Kasım 2019’da prömiyerini yapan ilk sezonun ardından ikinci sezonun yaz aylarında çekileceği ve Kasım 2020’de vizyona gireceği söylenmişti. Ancak pandemi sebebiyle prodüksiyona ara veren ‘The Morning Show,’ yeni sezon için kesin bir yayın tarihi olmadığını belirtti. 

Yapımcı Michael Ellenberg açıklamasında, “Apple’daki partnerlerimiz ile anlaşmamızda güvenlik için iki haftalık bir ara verme kararı aldık,” diyerek, Mart ayında prodüksiyonun aksayacağını söylemişti. Ekim ayının ortasında yeniden devam edeceği söylenelen çekimlerde set ekibine ve oyunculara COVID-19 testleri yapılarak sonuçlara göre prodüksiyon kaldığı yerden devam edecek. 

Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon 'The Morning Show' Serisinde (Apple TV+)

THE MORNING SHOW 2. SEZONUN KONUSU NEDİR?

Çıtayı yükselten etkileyici bir sezondan sonra ikinci sezonun nasıl bir konuya odaklanacağını merak ediyor olabilirsiniz… Dizinin senaristi Kerry Ehrin Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, ilk sezonda odaklanılan cinsel istismar temasının devam edeceğini söyledi. İlk sezonda bir haber kanalında Steve Carell’in canlandırdığı ünlü haber spikerinin cinsel istismar iddialarına odaklanılırken ikinci sezonda bu sorunun daha çok üzerine gidilecek. ‘#MeToo’ temasını öne çıkaran seri, ikinci sezonda bu yıkımın üstesinden gelmeye çalışacak. 

‘The Morning Show’ serisinin ilk sezonunun sonunda haber sunucusu Alex Levy (Jennifer Aniston), ve yeni sunucu Bradley Jackson (Reese Witherspoon), kanal patronu Fred Mickland (Tom Irwin) ve Alex’in partneri Mitch Kessler’ın (Steve Carell) yarattığı toksik çalışma alanını canlı yayında seyircilere anlatmışlardı. Mitch’in cinsel tacizde bulunduğu yapımcı Hannah Schoenfeld’in intihar ettiğini duyan Bradley ve Alex, yayın kesilmeden canlı olarak etkileyici bir konuşma yapmışlardı. Mitch’in davranışlarında kendisinin de hataları olduğunu kabul eden Alex, Bradley’nin cinsel istismara karşı verdiği mücadeleye katılma kararı almıştı. Yaptıkları konuşma sırasında canlı yayın aniden kesilirken, şovun geleceği konusunda endişeler yaşanmıştı. “İkinci sezonun bir değişimi konu aldığını söyleyebilirim. Hala çok fazla kötü şey olmaya devam edecek! Yeni kurallar koyulacak ama bunlara kimse uymayacak. Bu gerçek hayatta da oluyor. ‘Kadın haklarına ne kadar önem veriyoruz?’ sorusuna odaklanacağız,” diyen Ehrin, ikinci sezonun bu etkileyici finalden sonraki zamanı anlatacağını söyledi. 

2. SEZONDA GÜNCEL KONULAR ANLATILACAK MI?

Variety’e bir röportaj veren Ehrin, “Ben haberlere göre senaryo yazmıyorum. Bu öyle bir seri değil. Güncel politikaları yapamazsınız bu nedenle politika ile devam etseydik, politik temalara odaklanmak zorunda kalacaktık”, dedi. Dünyanın güncel sosyal temalarını öne çıkaracağını vurgulayan Ehrin, politik konulara değinmek istemediğini söylemişti.
Aylar boyunca ara verdikten sonra ikinci sezonun çekim şeklinin değişeceği düşünülürken Mark Duplass, Temmuz 2020’de Deadline’a verdiği röportajda, “Pandemi sebebiyle prodüksiyona ara vermeden önce iki bölüm çektik. Ama aynı zamanda senaryonun yeniden yazıldığını biliyorum, bu çılgınca bir durum çünkü bu ilk sezonda da olmuştu. Hazır bir senaryo vardı ve daha sonra #MeToo hareketi ile farklı bir senaryo yazıldı. Ama şu sıralar çok daha büyük ve küresel bir mücadele içindeyiz. Ne yazdıklarını bilmiyorum ama senaryonun yeniden şekillendiğini söyleyebilirim,” demişti. 

Aynı şekilde Deadline’a senaryonun yeniden yazıldığını doğrulayan Aniston, “Altı veya yedi tema vardı ama sonra bir his oldu, ne ben ne de yapımcılar buna anlam veremedik ama bir şeyin eksik olduğuna karar verdik. Bunun ne olduğunu bilemiyorduk ve tam o sırada pandemi oldu,” dedi. 
2004’teki ‘Friends’ serisinden sonra ilk Emmy Ödülüne aday gösterilen Aniston, dünyanın değişiminin seriye yansıyacağını düşündüğünü söyledi. “Şimdi, yeniden, Kerry çalışmalarına geri döndü ve pandemiyi etkileyici bir şekilde işleme kararı aldık. Yani COVID-19’a etkileyici demiyorum ama ilk sezonun finalinden sonra, karantinanın etkisiyle çalışmalarımız çok daha yaratıcı ve sorgulayıcı oldu,” diyen Aniston, ikinci sezonda birçok güncel olayın görüleceğini doğruladı. 

ORİJİNAL KADRO 2. SEZONDA OLACAK MI?

Serinin ilk sezonunda yer alan Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Billy Crudup, ikinci sezonda da görülecek. Ehrin’in Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamalara göre iki kadın haber sunucusu arasındaki dinamikler ikinci sezonda daha çok öne çıkacak. “Alex ve Bradley arasındaki enteresan şey, birbirilerini çok az tanımaları. Birbirlerini sadece üç aydır tanıyorlar ve sadece bu kadar süredir birlikte çalıştılar. Eğer biriyle üç ay çalıştıysanız o kişiyi çok iyi tanımazsınız. Birlikte oldukça travmatik deneyimleri atlattılar ve bir nevi birlik olmak durumunda kaldılar. Ama hala insan olarak birbirlerini tanımıyorlar bu nedenle ikinci sezonda biraz da bu duruma odaklanacağız,” diyen Ehrin, Steve Carell’in karakterini de ikinci sezonda göreceğimizi doğruladı. 

Orijinal kadrodan Mark Duplass, Nestor Carbonell, Bel Powley, Karen Pittman ve Desean Terry gibi isimlerin de ikinci sezonda olacağı doğrulandı.