THE WEEKND SUPERBOWL PERFORMANSI İLE SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

The Weeknd’den etkileyici bir gösteri daha…

The Weeknd’in Super Bowl LV Halftime performansı hatırlayacağımız gösterilerden biri olacak. Geçtiğimiz akşam Tampa, Florida’daki Raymond James Stadyumunda etkileyici bir performans sergileyen The Weeknd, ‘The Hills’ ve ‘Blinding Lights’ gibi hit şarkılarını seslendirdi. Özel dikim Givenchy takım tercih eden The Weeknd, ‘After Hours’ adlı albümünde giydiği stile benzer bir görünüme yöneldi. Işıltılı kırmızı ceketi ile göz kamaştıran Kanadalı sanatçı, sadece kıyafeti ile değil aynı zamanda performansı ile de sosyal medyanın gündemine oturdu. 


Şovuna, ‘Call Out My Name’ şarkısı ile başlayan The Weeknd, hızla 2016’da hit olan ‘Starboy’ şarkısına ve sonra ise ‘The Hills’ single şarkısına geçiş yaptı. ‘I Can’t Feel My Face’ şarkısını söylerken aynalı ve ışıklı labirent tarzı bir odanın içerisinde zıplayan The Weeknd, kendine benzeyen maskeli dansçılar ile izleyenleri şaşırttı. Duft Punk iş birliği ‘I Feel It Coming’ şarkısı için kamera karşısına serenat yapan The Weeknd, arkasındaki havai gösterisi eşliğinde ‘Have Your Tears’ ve ‘Earned It’ şarkılarını söyledi. 


Önceki sanatçılar gibi stadyumun merkezinde performans yapmaktan kaçınan The Weeknd, tiyatro sahnesini andıran bir platformun üzerinden dikkat çekici bir gösteri hazırladı. Unutulmaz bir final için stadyumun ortasına geri dönen The Weeknd, ‘Blinding Lights’ şarkısını kendisi gibi kırmızı ceket giyen ve beyaz maskeler takan bir dansçı ordusu ile söyledi. 

The Weeknd Superbowl Performansı (Getty Images)

The Weeknd’in performansı; 2020’de Jennifer Lopez ve Shakira, 2019’da Maroon 5, Big Boi ve Travis Scott, 2018’de Justin Timberlake, 2017’de Lady Gaga, 2016’da ise Coldplay, Beyoncé ve Bruno Mars’ın gösterilerini aratmayacak türden oldu. Önceki Super Bowl sanatçıları gibi yanında bir misafir sanatçı bulunmayan The Weeknd, geçtiğimiz hafta People dergisine, “Hikayede ve anlatmak istediğim hikayede bir başka birine yer yoktu. Bu yüzden hayır, özel bir misafir sanatçı olmayacak,” demişti. Son zamanlarda karanlık bir estetiğe yönelen The Weeknd, Super Bowl performansında makyaj ile yapılan yaralar ve yüz bandajları ile kabusları andıran bir görünüm yaratmayı başardı. Hiçbir kabusun bu kadar görkemli olacağını düşünmezdik! ‘Blinding Lights’ videosunda da bu estetiğe sadık kalan The Weeknd, ‘Jimmy Kimmel Live!’ ‘Saturday Night Live,’ ‘MTV VMA’ ve ‘AMA’ gibi etkinliklere bu yaralı ve kanlı görünüm ile katılmıştı. Geçen ay Variety’e konuşan The Weeknd, “Yüz bandajlarının tüm önemi, Hollywood ünlülerinin absürt kültürünü, insanların kendilerini memnun etmek ve onaylamak için yüzeysel nedenlerle kendilerini manipüle etmelerini yansıtıyor. Hepsi bir süreç ve biz bu karakterin hikayesi devam ederken yükselen tehlike ve absürtlük seviyelerini izliyoruz,”  demişti. Yeni görünümünün detaylarına devam eden The Weeknd, “Çekici olmanın benim için önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Bu sadece vurgulayıcı bir hikaye,” demişti. 

Etİketler