TIMOTHEE CHALAMET, WILLY WONKA’NIN GENÇLİĞİNİ CANLANDIRACAK

Chalamet’e, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın kurucusu Wonka olarak ilk bakış…

Timothée Chalamet, orijinal hikâye filmi “Wonka”da Willy Wonka'yı oynayacak. Chalamet, pazar günü küçük bir şekerleme ikramı bırakarak, hayranlara genç mucit ve çikolata dehası Willy Wonka olarak ilk görünüşünü gösterdi.

Chalamet, Paul King'in yönettiği, yakında çıkacak olan orijinal hikaye filmi "Wonka"dan eksantrik karakterin bir Instagram fotoğrafını yayınladı. King tarafından ortaklaşa yazılan hikâye, genç bir Willy Wonka ve dünyanın en ünlü çikolata fabrikasını açmadan önceki maceralarına odaklanacak.

Wonka, romancı Roald Dahl tarafından ünlendi ve ekranda hem 1971'de "Willie Wonka ve Çikolata Fabrikası"nda Gene Wilder; hem de Tim Burton'ın 2005'te yeniden çektiği"Charlie ve Çikolata Fabrikası"ndan Johnny Depp tarafından canlandırıldı.

Chalamet Instagram fotoğrafına açıklama yazdı: "Gerilim korkunç, umarım sürer... 🏭WONKA🍫"Bilimkurgu destanı "Dune"da (23 Ekim'de başlıyor) başrolde olan Chalamet, Wonka'nın sihirli bastonunu da paylaştı. Bastonun tepesi açılıyor ve mükemmel bir kırmızı fiyonkla sarılı mor bir hediye ortaya çıkıyor.

Warner Bros., Mart 2023 için bir "Wonka" çıkış tarihi belirledi.