TINA KNOWLES, BEYONCE’NİN İSMİNİN ANLAMINI AÇIKLADI

Tina Knowles, süperstar kızının adının geçmişini anlattı…

Beyoncé ismini daha önce duymamış olmanız çok normal! Teksas asıllı Beyoncé, 17 yaşında Destiny’s Child grubu ile müzik sahnesine atıldıktan sonra bu isim artık unutulmaz hale geldi.

Beyoncé ve Solange Knowles’ın annesi Tina Knowles-Lawson geçtiğimiz günlerde ilk kızının isminin anlamını açıkladı.

Spotify’da yayınlanan ‘In My Head With Heather Thompson’ podcast yayınına katılan Tina, kızı Beyoncé’nin isminin kızlık soyadından ilham aldığını söyledi.View this post on Instagram

Wow I miss them❤️

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on


“Birçok insan Beyoncé’nin benim kızlık soyadım olduğunu bilmiyor,” diyen Tina Knowles, gerçek isminin Celestine Beyoncé olduğunu ekledi. 1954’te Teksas’ta doğan Tina Knowles, bu isme sahip olmanın ‘havalı’ olmadığını eklerken, ismi sebebiyle çocukluğunda ırkçılık ve ayrımcılık yaşadığını söyledi. O zamanlar isminin ‘Linda Smith’ olmasını istediğini söyleyen Tina, altı kardeşi arasında sadece kendisi ve erkek kardeşinin soyadının ‘Beyoncé’ olarak yazıldığını belirtti. Diğer kardeşlerinin soyadlarını ‘Beyince’ olarak yazdıklarını söyleyen Tina, “Bu çok ilginç ve büyüdüğümüz zamanları gösteriyor. Büyüdüğümde anneme ‘Kardeşlerimin ismi neden Beyince olarak yazılıyor?’ Diye sormuştum. Annem de bana ‘Bu doğum belgelerine yazıldığı şekliydi,’ dedi. Ben de ‘Neden karşı çıkıp doğrusunu yazmadın?’ Diye sordum. Annem de bana ilk defa, ‘Doğum belgesi aldığın için mutlu olmalısın çünkü bir zamanlar siyahi insanlar doğum belgesi alamıyordu,’ dedi. Düşünebiliyor musunuz? O zamanlar aslında yaşamıyor gibiydiniz, önemli bile değildiniz,” dedi. “Sonra bunun adeta bilinçaltına işlenen bir mesaj olduğunu anladım. Annem için çok korkunç olmalıydı, çocuklarının ismini doğru yazdıramıyordu,” diyen Tina, çocukluğunda yaşadığı ırkçılığı anlattı. Soyadlarının Fransız kökenlere sahip olduğunu ekleyen Tina, “Bu tuhaf bir isimdi ve insanlar ‘Ne hakla Fransız bir isme sahip olursunuz? İşleri sizin için daha da zorlaştıracağız,’ diye düşünüyorlardı. Bu yüzden hepimizin ismi resmi kayıtlarda farklı olarak görülüyor,” dedi. 2008’de Jay-Z ile evlendikten sonra Beyoncé’nin tam ismi ‘Beyoncé Giselle Knowles-Carter’ oldu. Genelde soyadı Lawson veya Knowles-Lawson’u tercih eden Tina, 2011’de Solange ve Beyoncé’nin babaları Matthew Knowles ile boşandıktan sonra 2015’te Amerikan oyuncu Richard Lawson ile evlendi. .