TOM CRUISE ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİNİ İADE ETTİ

Scarlett Johansson ve Mark Ruffalo’dan sonra protestolara Cruise da katıldı!

Hollywood’da olaylar durmuyor! Hollywood Foreign Press Association kurumundaki çeşitliliğin az olması hala protesto edilirken, Tom Cruise, aldığı tüm Altın Küre Ödüllerini iade etme kararı aldı. ‘Born on the Fourth of July’ filmi için aldığı Dram Filminde En İyi Başrol Erkek Oyuncusu, ‘Jerry Maguire’ filmi için aldığı Komedi veya Müzikalde En İyi Başrol Erkek Oyuncusu ve ’Magnolia’ filmi için aldığı En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini iade eden Cruise, HFPA’yi protesto ediyor. 

Altın Küre Ödülleri daha çeşitli olana kadar törenden geri çekildiklerini duyuran Scarlett Johansson ve Mark Ruffalo’dan sonra listeye bu hareketi ile Tom Curise da eklenmiş oldu. HFPA’yı boykot ettiğini duyuran Amazon, WarnerMedia ve Netflix’in ardından NBC Pazartesi günü 2022 Altın Küre Ödüllerini yayınlamayacaklarını duyurmuştu. 

Protestosu için Cruise’a teşekkür eden Ava DuVernay, “Tom Cruise’un ayrımcı ve önyargılı HFPA’nın cinsiyetçi, homofobi ve ırkçı yöntemlerini protesto ettiği bir zaman,” yazdı. 3 Mayıs’ta 2021’de 20 üye atanacağını duyuran HFPA, üyelerin %50’sinin 18 ay içerisinde daha çeşitli olacağını söylemişti. 90 kişi tarafından üç gün içerisinde onaylanan bu hedef, üyeler arasında hiç siyahi olmaması sebebiyle eleştiri almıştı. Eski HFPA başkanı Meher Tatna ise Variety’e 2002’den beri hiç siyahi üye olmadığını söylemişti.