TÜM KARANTİNA MODLARINIZ İÇİN BİR LUARA DERN SAHNESİ

Umutsuz hissettiğimiz günlerde Laura Dern’e dönüyoruz!

Zor bir gün geçiriyorsanız, Laura Dern ile bir telefon konuşması yapmanızı öneriyoruz. Bu bizden size bir sağlık tavsiyesi: Oscar ödüllü bir oyuncuya telefon numaranızı verin ve sizi aramasını bekleyin. Şaka bir yana geçtiğimiz aylarda ‘Marriage Story’ filmi için Oscar, Altın Küre ve Screen Actor’s Guild Ödülleri kazanan Dern, kariyerinin en önemli yıllarından birini yaşadı. Los Angeles’ta iki çocuğu ve annesi Diane Ladd ile karantinada olan Dern, hepimiz gibi zorlu bir geçiş dönemi yaşadı. 

Elle Amerika ile konuşan Dern, “Gün içinde muhteşem işler yapan insanları duydukça kıskanıyorum. Ben hiçbir şey yapmıyorum. Sanırım dokuz gündür çamaşır yıkıyorum,” dedi. Ancak bu süreçte herkesin harikalar yaratması gerekmediğinin altını çizen Dern, kendinizi başkaları ile karşılaştırmadan mental olarak iyi hissetmeniz gerektiğini ekledi. “Sosyal mesafe kurallarına uyarak ailemize bakabilmek için sağlıklı olmamız gerekiyor. Artık okul öğretmenleriyiz ve aynı zamanda ebeveynlerimizin tam zamanlı bakıcılarıyız,” diyen Dern bu süreçte kendini meditasyona verdiğini söylüyor. 

Bu nedenle meditasyon uygulaması Calm ile işbirliği yapan Dern uygulama içerisinde hikayeler seslendiriyor. Calm uygulamasının kütüphanesine katkıda bulunan LeBron James ve Leona Lewis gibi ünlüler arasına yerleşen Dern, insanları rahatlatması için yazılan uyku hikayelerini seslendiriyor. “Politik, çevresel ve sağlık konusunda bu belirsiz zamanlarda günlük yaşamımızda bizi ilgili tutan uygulamalar yaratmalıyız,” diyen Dern ile telefonda konuşamasak da sesini Calm üzerinden dinleyebiliriz!

Karantina sürecinde anksiyete ve stres giderici Calm uygulamasının yanı sıra Dern’in filmlerindeki repliklerinden de faydalanabilirsiniz! Her konu için söyleyecek bir şeyi olan Dern sahnelerini aşağıda görebilirsiniz…

Eğer iklim değişikliği konusunda endişeleniyorsanız Renata Klein’in Big Little Lies dizisindeki “Yeniden zengin olacağım,” konuşmasını izleyebilirsiniz.


İnancınız konusunda açıklığa ihtiyacınız varsa Nora Fanshaw’un Marriage Story filmindeki annelik konuşmasını izleyebilirsiniz.


Eğer umutsuz hissediyorsanız, Sandy’nin Blue Velvet filmindeki monologunu izleyebilirsiniz. 


Ekonomi konusunda rehavete kapıldıysanız Renata Klein’in “Ben asla asla zengin olamayacağım,” konuşmasını izleyebilirsiniz. 


Modunuz diplere vurduysa, Jurassic Park filminde Dr. Ellie Sattler’in hasta bir dinozor ile ilgilendiği sahneyi izleyebilirsiniz. 


Dünyaya karşı umudunuzu kaybettiyseniz, Enlightened dizisinde Amy’nin sahnesini izleyebilirsiniz. 


Nedensiz bir şekilde neşeye ihtiyacınız varsa Laura Dern’in 2020 Film Independent Spirit Ödüllerinde söylediği şarkıyı dinleyebilirsiniz. 


Kızgın hissediyorsanız Marmee’nin Little Women filmindeki konuşmasını izleyebilirsiniz. 


Kötülüğe karşı güçsüz hissediyorsanız Star Wars filminde Vice Admiral Amilyn Holdo’nun mücadele sahnesini izleyebilirsiniz. 


Etİketler