ÜNLÜLER SOSYAL MEDYA HESAPLARINI DONDURUYORLAR!

Ashton Kutcher, Kim Kardashian ve Naomi Campbell gibi ünlüler sosyal medyadaki “nefreti” protesto ediyorlar…

Geçtiğimiz günlerde Kim Kardashian, Naomi Campbell ve Ashton Kutcher gibi ünlüler sosyal medya hesaplarını donduracaklarını duyurdular.

İnternetteki nefret mesajlarına karşı protesto yapacaklarını duyuran ünlüler, 16 Eylül’de Facebook ve Instagram hesaplarındaki etkileşimi durducaklarını belirttiler.

 
‘Stop Hate for Profit’ (Kar için Nefreti Durdur) kampanyasına katılan ünlüler, Facebook’un platformlarındaki nefret mesajlarına karşı hiçbir çaba harcamamalarını protesto ediyorlar. Pazartesi günü sosyal medya şirketlerinin internetteki nefret dolu yorumlara karşı bir şey yapmadıkları için ünlülere çağrıda bulunan Stop Hate For Profit, birçok yıldızın dikkatini çekmeyi başardı. Hesabı üzerinden bir duyuru yapan Kim Kardashian, “Instagram ve Facebook üzerinden size direkt olarak ulaşabilmeyi çok seviyorum ancak bu platformların nefreti, propagandaları ve yanlış bilgileri yaymasını sessizce oturup izleyemem” dedi. “Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgilerin demokrasimize karşı büyük bir zararı var. Lütfen yarın bana katılın, Instagram ve Facebook hesaplarımı donduracağım” diye ekleyen Kim Kardashian, Stop Hate For Profit kampanyasına destek oldu. Bugün gerçekleşecek olan hesap dondurma protestosunun 524 milyon insana ve sosyal medya profiline ulaşması bekleniyor. Sosyal medyada büyüyen nefret ve aşırılık hareketini durdurmak için başlatılan bu harekete Kardashian gibi birçok ünlü de dahil oldu. .