ÜNLÜLERDEN CORONA VİRÜS ÖNLEMİ

Tüm dünyaya hızla yayılan Corona Virüs için önlemler de arttı. Naomi Campbell'dan Bella Hadid'e maske kullanan ünlüleri sizler için derledik.

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip corona virüs (Kovid-19) ünlüleri de etkiliyor. Bazı ünlüler seyahat ederken maske ile korunurken bazıları da alışverişe plastik eldivenle çıkıyor. Ünlü isimler corona virüse karşı aldıkları tedbirleri sosyal medyada takipçileriyle paylaştı. Naomi Campbell ve Howie Mandel'in virüse karşı aldığı önlemler ise en dikkat çekici olanları!

NAOMI CAMPBELL

Ünlü manken Naomi Campbell, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüse karşı önlem aldı. 49 yaşındaki yıldız,  Los Angeles'taki Tom Bradley Havalimanı'nda giydiği tulum, eldiven ve taktığı maskeyle dikkatleri üzerine çekti.Instagram

BELLA HADID

Bella Hadid, Milano Moda Haftası nedeniyle İtalya'ya gitti.  Ünlü top model ülkesine dönerken uçakta çektiği maskeli bir pozunu Instagram sayfasından takipçileri ile paylaştı.

Instagram

JOAN COLLINS

86 yaşındaki ünlü oyuncu Joan Collins Instagram hesabından maskeli fotoğrafını paylaşarak, "Los Angeles Havaalanı'nda maske takan tek kişiyim. Ahmak gibi hissediyorum. Neyse, en azından soğuk algınlığına yakalanmam" yorumunda bulundu.

Instagram

GWYNETH PALTROW

Oyuncu Gwyneth Paltrow, ABD'den Fransa'ya seyahat ederken sosyal medya hesabından "Paranoya mı? Tedbir mi? Panik mi? Sakinlik mi? Salgın mı? Propaganda mı? Paltrow işe koyuluyor ve uçakta bununla uyuyor. Ben bu filmi görmüştüm. Güvenliğinizi alın. El sıkışmayın. Ellerinizi sık sık yıkayın." paylaşımını yaptı.

Instagram

SELENA GOMEZ

Selena Gomez, annesiyle birlikte Chicago'ya turistik geziye gitti. Ünlü şarkıcı maskeyle aldığı virüs önlemini sosyal medya sayfasında bu fotoğrafla duyurdu.

Instagram

KATE HUDSON

Oyuncu Kate Hudson, Instagram hesabından " Travel. 2020" notuyla maskeli fotoğrafını paylaştı. 

Instagram

HOWIE MANDEL

64 yaşındaki Kanadalı komedyen Howie Mandel,  geçtiğimiz günlerde corona virüse karşı vücudunu tamamen örten kıyafet giydi. Komedyen sosyal medya hesabından Naomi Campbell ile fotoğrafını yanyana koyarak "Kim daha iyi giyindi" notuyla esprili bir paylaşımda bulundu. 

Instagram

CHIARA FERRAGNI

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı ve model Chiara Ferragni, İtalya'daki corona virüsün ciddi boyutlara geldiğini  sosyal medyadan şu şekilde duyurdu: “Bu İtalya’daki durumu açıkça anlamayan yabancı takipçilerime bir açıklamadır: Durum çok kötü. 10 binden fazla hasta var. 600’den fazla ölüm, 5000’den fazla insan hastanede ve kötü durumda. Hastaneler böyle bir şeye hazırlıklı değil, doktor ve hemşireler ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar ama hasta sayısı düşmezse, yaş ve kurtulma ihtimallerine göre hasta seçmeye başlamak zorunda kalacaklar” dedi.
 
Şarkıcı eşi Fedez ile Milano’daki bir hastaneye 3.3 milyon euro para yardımında bulunan ve yardım toplayan Chiara, herkese çağrıda bulundu: “Hala yapılması gereken çok şey var. Devlet, virüsün daha da yayılmasını önlemek için 3 Nisan’a kadar sokağa çıkma yasağı getirdi. Şu anda hepimiz karantinada yaşıyoruz. Bu yüzden, lütfen farkındalığa başlayın ve bunun yaygın bir grip olmadığını ve hepimiz için çok daha tehlikeli olduğunu anlayın. Bu kritik zamanda mümkün olduğunca sağlıklı kalın ve yapabilirseniz İtalya’ya yardım etmelerini sağlayın…”

Instagram