VERSACE HONG KONG TİŞÖRTLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Çin'in en ünlü oyuncularından biri olan Yang Mi, bu olay sonrasında markayla olan anlaşmasını sonlandırdı.

Lüks moda markası Versace ve sanat yönetmeni Donatella Versace, Hong Kong ve Makao'nun yarı özerk bölgelerini ülke olarak tanımladıkları için eleştirilmelerinden sonra Pazar günü Çin'den özür diledi. 

Versace, Weibo hesabında bir hata yaptığını ve tişörtleri satmayı bıraktığını 24 Temmuz'da da tişörtleri yok ettiklerini söyledi. Marka, yaptığı açıklamada "Versace, Çin'i ne kadar derinden sevdiğini tekrar vurgular ve Çin'in topraklarına ve ulusal egemenliğine kararlılıkla saygı duyar" dedi. 

Görüntüleri Çin sosyal medyasında geniş çapta yayılan tişört, “New York-ABD” ve “Pekin-Çin” de dahil olmak üzere şehir ülke çiftlerinin bir listesini içeriyordu. Sorun yaratan tişörtlerde, Hong Kong ve Makao'yu “Hong Kong-Hong Kong ve“ Makao-Makao ”olarak tanımlanmış.

Moda evinin kurucu ortağı olan Gianni'nin kız kardeşi Donatella Versace, resmi Instagram hesabında benzer bir açıklama yaptı. “Çin Ulusal Egemenliğine saygısızlık etmek istemedim ve bu yüzden bu tür yanlışlıklar ve neden olabileceği herhangi bir sıkıntı için kişisel olarak özür dilemek istedim” dedi.Ülkenin en ünlü aktörlerinden Yang Mi, Pazar günü yaptığı açıklamada yanıt olarak Versace 'yi temsil etme sözleşmesini sona erdirdiğini söyledi. Bu bölünme, Pazar günü Weibo'da en çok görüntülenen konulardan biriydi ve 640 milyondan fazla izlenmeye sahip oldu.