ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

WILL SMITH, CHRIS ROCK’A “GERÇEKTEN” TOKAT ATTI MI?

2022 Oscar’da ödül alan Smith, eşi Jada Pinkett Smith ile ilgili şakasından sonra Rock'ı ve herkesi bir tokatla şaşırttı.

Chris Rock ve Will Smith, 2022 Oscar yayını sırasında bir tartışma yaşadı. Rock, belgesel dalında Oscar'ı sunmak için sahneye çıktı ve beklenmeyen bir olay gelişti.

Chris Rock, Questlove'un “Summer of Soul”una giden “En İyi Belgesel Ödülü”nü sunarken, Will Smith'in karısı Jada Pinkett Smith'in aleyhine bir şaka yaptı. Sonrasında sahnede senaryosu olmayan bir münakaşaya yol açtı ve bu da seyircilerin nefesini kesti.

"Jada, seni seviyorum. GI Jane 2, görmek için sabırsızlanıyorum," dedi Rock, Pinkett Smith'in görünüşüne atıfta bulunarak. Ve ardından Smith hızlıca sahneye çıktı. İlk başta şaka gibi görünse de, Smith Rock’a bir tokat attı ve koltuğuna döndü. Ardında Rock'a bağırdı, "Karımın adını ağzına alma!"


Aslında Will Smith, Rock'ın yorumunun ardından gülüyor gibiydi. Ancak daha sonra Dolby'deki seyirciyi, sahneye hücum ederek ve Rock'ın yüzüne tokat atarak hayrete düşürdü. "Vay canına," dedi Rock ardından.

Smith'in yorumları koltuğuna döndüğünde biplendi, ancak Rock'a “Karımın adını ağzınızdan uzak tutun” dediği açıktı. "Vay canına. Bir G.I. Jane şakası," diye yanıtladı Rock. Orada bulunanlara göre, seyirciler sessizleşirken Smith, "Karımın adını ağzınızdan uzak tutun," diye tekrarladı. Kaynaklar, Rock'ın daha sonra Smiths'e özür dilemek için yaklaştığını ve Denzel Washington'ın dâhil olduğunu söylüyor.


Pinkett Smith'in görünümü, kamuoyuna açıkladığı ve savaştığı saç köklerine saldırarak saç dökülmesine neden olan otoimmün bir hastalık olan alopesinin bir sonucu.

Smith'in bu gece Warner Bros.'un spor draması King Richard'daki rolü için aday gösterildiği ve daha sonra tahmin edildiği gibi “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü almak için sahneye geri döneceği gerçeği göz önüne alındığında, an daha da gerçeküstüydü. Sunucu P. Diddy hemen ardından, “Will, Chris, bunu altın partideki bir aile gibi çözeceğiz” dedi. "Şimdilik aşkla yolumuza devam edeceğiz."


Daha sonra, Smith “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü almak için geri döndüğünde, o anı Rock ile ele almayı seçti. “Akademi'den özür dilemek istiyorum; Tüm aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum” dedi. “Umarım, Akademi beni tekrar davet eder.” Belirtmek gerekir ki, Smith sahnede Rock'tan özür dilemedi.

Bunun yerine, King Richard'da canlandırdığı tenis tutkunları Venus ve Serena'nın babası Richard Williams'a atıfta bulunarak olanları ima etti. “Richard Williams, ailesinin ateşli bir savunucusuydu. Hayatımın bu zamanında, bu anda, Tanrı'nın beni bu dünyada yapmaya ve olmaya çağırdığı şey karşısında şaşkınım," dedi Smith. "Bu filmi yaparken, tanıdığım en güçlü, en hassas insanlardan biri olan Aunjanue Ellis'i korumam gerekiyor. Venus ve Serena'yı [Williams] oynayan iki aktris Saniyya [Sidney] ve Demi'yi [Singleton] korumam gerekti. Hayatımda insanları sevmeye ve insanları korumaya ve halkıma bir nehir olmaya çağrılıyorum.”

"Yaptığımız şeyi yapacağımı biliyorum, suistimal edebilmelisin, insanların senin hakkında deli gibi konuşmasını sağlayabilmelisin. Bu işte, insanların size saygısızlık etmesini sağlayabilmelisiniz ve gülümseyip sorun yokmuş gibi davranmalısınız” diye ekledi. "Denzel birkaç dakika önce bana, 'En yüksek anında dikkatli ol. İşte o zaman şeytan senin için gelir.' dedi”.

Instagram hesaplarına bakıldığında; Will Smith, Chris Rock’ı takip etmiyor; Rock ise Smith’i takip ediyor.