YASEMİN TACİROĞLU'NUN STİLİ

YASEMİN TACİROĞLU'NUN STİLİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Haziran 2014
YASEMİN TACİROĞLU'NUN STİLİ


Annesi Nedret Taciroğlu'yla birlikte çalışan Yasemin'in stilini, alışveriş alışkanlıklarını, vazgeçilmezlerini ve tutkularını konuştuk. Sarıyer'deki evlerinde ziyaret ettiğimiz Yasemin Taciroğlu'nun o gün gardırobunu epey karıştırdık, özellikle ayakkabı ve çantalarında aklımızın kaldığını itiraf ediyoruz.

Annenizin modanın içinde olması stilinizi nasıl etkiledi?


Annemi birçok konuda örnek aldığım gibi giyimde de etkisinde kaldığım kesin. Ancak kendi tarzımı oluştururken veya giyinirken kendimden bir parça katarım. Annemin rafine şıklık anlayışı kesinlikle benim de benimsediğim yön. Bu arada müşterilerin işlerini yetiştirmekten çoğu zaman kendimize zaman kalmıyor... Yine de sahip olduğum imkanların keyifli yanlarını inkar edemem. Çok sevdiğim bir işi yapıyorum.

En çok neler giyersiniz?


Deri ve dantel giyiyorum. Siyah taba ve haki deri kaban, ceket, pantolon ve gömlekler günlük hayatımın parçası. Çalışan kadınsanız ve işiniz de modaysa bu parçalar hayatınızın vazgeçilmezleri oluyor. Deri ve danteli birlikte kullanmayı çok severim. Gardırobumda hırka ve kazaklardan bikinilere kadar pek çok dantelli parça bulursunuz. Dozunda dekolteyi de seven biriyim. Mini etek ya da dar diz altı kalem etekleri tercih ediyorum. Ya da daracık deri pantolonları. Deriye bazen “rock-chic”, bazen Nedo koleksiyonumuzdan parçalarla daha feminen ve şık bir hava vermeyi seviyorum.

Stilini beğendiğiniz, ilham aldığınız isimler var mı?


İlham veren isimler var ancak stil konusunda kimseyi kendime örnek almıyorum. Kendim olmayı çok seviyorum, kimseye benzemek istemem.

Yurt dışında yaşamanız stilinizi etkiledi mi?


Kesinlikle etkilemiştir. Milano ve İtalya, hayatımda önemli bir yer aldı. Milano, giyinmenin en keyif verdiği şehirlerden biri. New York da kesinlikle beni ve giyimimi çok etkileyen bir başka kent. Oradaki enerji başka hiçbir yerde yok.~

Aksesuvarlarla aranız nasıl?Oldukça iyi. Gerçek bir ayakkabı canavarı sayılırım. Ayakkabıları seyretmeyi, giymek kadar severim. Yürümenin çok zor olduğu ancak çok beğendiğim için satın aldığım ayakkabılarım var. Ayrıca saat, küpe ve yüzük gibi aksesuvarlara da tutkunum. Ayakkabı ve aksesuvar mağazalarının reyonlarında saatler geçirebilirim.

Ayakkabı mı daha önemli, çanta mı?


İkisi de önemli ama benim için ayakkabı başka bir tutku. Hem kendim için alışveriş ederken; hem başkalarının giydiklerinde ayakkabı hemen dikkatimi çeker.

En çok neye para harcarsınız? Ayakkabıya mı?


Bunun cevabı dönem dönem değişir ama giydiğim hemen hemen tüm kıyafetleri kendimiz yaptığımız için en çok kumaşa yatırım yapıyorum diyebilirim.

İşiniz mi stilinize ilham veriyor, yoksa stiliniz mi tasarımlara yansıyor?


Aslında ikisi birden. Sonuçta annem Nedret Taciroglu'nun kurduğu Nedo markası için çalışıyorum. Onun romantik etkisi, benim marka için hazırladığım tasarımlarda kesinlikle hissediliyor. Aynı şekilde markanın genç, dinamik müşterisi düşünülerek hazırlanan tasarımlarda da benim etkime rastlamanız mümkün.

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.