YASEMİN TACİROĞLU'NUN STİLİ

YASEMİN TACİROĞLU'NUN STİLİAnnesi Nedret Taciroğlu'yla birlikte çalışan Yasemin'in stilini, alışveriş alışkanlıklarını, vazgeçilmezlerini ve tutkularını konuştuk. Sarıyer'deki evlerinde ziyaret ettiğimiz Yasemin Taciroğlu'nun o gün gardırobunu epey karıştırdık, özellikle ayakkabı ve çantalarında aklımızın kaldığını itiraf ediyoruz.

Annenizin modanın içinde olması stilinizi nasıl etkiledi?
Annemi birçok konuda örnek aldığım gibi giyimde de etkisinde kaldığım kesin. Ancak kendi tarzımı oluştururken veya giyinirken kendimden bir parça katarım. Annemin rafine şıklık anlayışı kesinlikle benim de benimsediğim yön. Bu arada müşterilerin işlerini yetiştirmekten çoğu zaman kendimize zaman kalmıyor... Yine de sahip olduğum imkanların keyifli yanlarını inkar edemem. Çok sevdiğim bir işi yapıyorum.

En çok neler giyersiniz?
Deri ve dantel giyiyorum. Siyah taba ve haki deri kaban, ceket, pantolon ve gömlekler günlük hayatımın parçası. Çalışan kadınsanız ve işiniz de modaysa bu parçalar hayatınızın vazgeçilmezleri oluyor. Deri ve danteli birlikte kullanmayı çok severim. Gardırobumda hırka ve kazaklardan bikinilere kadar pek çok dantelli parça bulursunuz. Dozunda dekolteyi de seven biriyim. Mini etek ya da dar diz altı kalem etekleri tercih ediyorum. Ya da daracık deri pantolonları. Deriye bazen “rock-chic”, bazen Nedo koleksiyonumuzdan parçalarla daha feminen ve şık bir hava vermeyi seviyorum.

Stilini beğendiğiniz, ilham aldığınız isimler var mı?
İlham veren isimler var ancak stil konusunda kimseyi kendime örnek almıyorum. Kendim olmayı çok seviyorum, kimseye benzemek istemem.

Yurt dışında yaşamanız stilinizi etkiledi mi?
Kesinlikle etkilemiştir. Milano ve İtalya, hayatımda önemli bir yer aldı. Milano, giyinmenin en keyif verdiği şehirlerden biri. New York da kesinlikle beni ve giyimimi çok etkileyen bir başka kent. Oradaki enerji başka hiçbir yerde yok.