YENİ BİR ASLAN KRAL FİLMİ GELİYOR!

Hem de gerçek hayvanlar ile!

Disney’in ikonik Aslan Kral filmi sayısız müzikale ve tiyatroya konu oldu.

Şimdi ise yeni bir filme konu olan Aslan Kral, gerçek hayvan animasyonları ile çekildi.

Donald Glover tarafından seslendirilen Simba ve Joh Kani’nin seslendirdiği Rafiki karakteri geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir teaser fragmanı ile gösterildi. 
James Earl Jones tarafından anlatılan film teaserı, “Işığın dokunduğu her şey bizim krallığımızdır. Fakat kralın hükümdarlığı, güneşin doğum doğması ve batması gibidir,” cümleleri ile başlıyor. 1994’te çekilen animasyon filminin hayranları, yeni film haberi üzerine heyecanlarını sosyal medyada paylaştılar. Jon Favreau tarafından yönetilen film, yıldız dolu kadrosu ile beklentiyi artırdı. 

Beyonce Knowles’ın canlandırdığı Nala, Chiwetel Ejiofor’un hayat verdiği Scar ve Alfre Woodard’ın oynadığı Sarabi karakterinin yanı sıra, genç Simba karaterini JD McCrary seslendiriyor. İlk filmde olduğu gibi müzikler, Elton John ve Tim Rice imzasını taşıyor. Geçtiğimiz aylarda, orijinal filmden dört şarkının kullanılacağını açıklayan Elton John, filmin finali için yeni bir şarkı yazdıklarını söyledi. Önümüzdeki sene Disney’in yılı olacak gibi görünüyor! Dumbo, Aladdin, Oyuncak Hikayesi 4 ve Aslan Kral filmlerinin yeni versiyonlarını çıkaracak olan şirket, önümüzdeki kış da Frozen’ın ikinci filmini çıkarıyor!.