YENİ GOSSIP GIRL HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

'XOXO, Gossip Girl.'

Haziran 2019’da yeni bir 'Gossip Girl’ dizisinin hazırlık aşamasında olduğunu duyuran HBO, dizinin orijinal yapımcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage’ın projeye geri döndüklerini söylemişti. O günden beri hayalimizdeki kadroyu yaratırken, Cecily von Zigesar’ın ‘En Çok Satanlar’ listesinde olan ‘Gossip Girl’ roman serisinin günümüze uyarlanmış halini oldukça merak ediyoruz. Neyse ki ilk duyurudan bu yana bir çok gelişme oldu ve yeni dizinin oldukça ilginç olacağını doğrulayabiliriz. Aşağıda yeni ‘Gossip Girl’ uyarlaması hakkında bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ DİZİSİNİN KONUSU

Orijinal dizinin finalinden dört yıl sonra 2021’de geçecek olan ‘Gossip Girl’ yeni bir uyarlamadan çok bir devam serisi gibi olacak. “Orijinal internet sitesinin karanlığa bürünmesinden sekiz sene sonra New York’ta bir özel okulun yeni gençleri Gossip Girl’ün radarına giriyor. Bu seri sosyal medyanın ve New York’un kendisinin seneler içinde ne kadar çok değiştiğini yansıtacak,” diyen şov açıklaması bizi heyecanlandırmaya yetti!

Joshua Safran’ın kaleme aldığı yeni seri, tıpkı orijinalde olduğu gibi Manhattan’ın skandal ve entrika dolu hayatlarını anlatacak. “New York’un sosyetesine farklı bir bakış açısı olacak, sosyetenin sürekli bir değişim içinde olduğu...” diyen Safran, “Peki dünya, sosyal medya ve etkisi nasıl değişti? Tüm bunlar, sadece hikayeyi yeniden çekmek yerine dünyaya 12 sene sonra farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlayacak” diye ekledi. Daha sonra Twitter üzerinden hayranlarının sorularını yanıtlayan Safran, “Bu dizinin yeniden çekim yerine bir devam serisi olmasını istedim. Bu bir değişim hikayesi yeniden okuma değil. Bununla beraber orijinalden yankılar olacak sonuç olarak işin içinde yine Constance ve St. Judes var,” dedi. 

YENİ DİZİDE KİMLER VAR?

Serena, Blair, Dan, Nate ve Chuck karakterlerinin yerine kimseyi koyamayabiliriz ancak yeni kadro da oldukça umut vaadediyor. Deadline’ın haberine göre ilk seçimlerden biri olan Emily Alyn Lind, lisede uzun dönemli bir ilişkisi olan Audrey karakterini canlandıracak. Daha önce ‘Revenge’ ve ‘The Babysitter’ gibi projelerde yer alan Lynn aynı zamanda Facebook Watch platformunun ‘Sacred Lies’ serisinde oynuyor.

 Emily Alyn Lind (Getty Images)

Thomas Doherty, Tavi Gevinson, Adam Chanler-Berat (Getty Images)

Jonathan Fernandez (Getty Images)

Yeni ‘Gossip Girl’ dizisinde Tavi Gevinson, Thomas Doherty, Zion Moreno ve Adam Chanler-Berat’ın da yer alacağı doğrulandı. Netflix’in ‘Chilling Adventures of Sabrina’ dan tanıyabileceğiniz Whitney Peak de yeni dizinin kadrosuna katılacak. Son olarak Jonathan Fernandez, Eli Brown ve Broadway oyuncusu Jason Gotay de doğrulanan isimler arasında. Serinin diğer isimleri hakkında henüz bir bilgi paylaşılmaması ile birlikte karakterlerin oldukça gizli tutulduğu belirtildi. “Çok az bilgi paylaşmamız ve detayları sır gibi saklamamız söylendi ama benim karakterimin çok iyi biri olduğunu söyleyebilirim. Çok zengin bir aileden gelse de oldukça cana yakın ve mütevazı,” diyen Eli Brown, karakteri hakkında ipuçları verdi. 

ORİJİNAL KADRODAN İSİMLER YENİ SERİDE YER ALACAK MI?

‘Gossip Girl’ hayranlarını sevindirecek bir haber! Orijinal seride Gossip Girl’ü seslendiren Kristen Bell, yeni serinin kadrosuna eklendi. 2019’da yapımcılar Schwartz ve Savage tarafından doğrulanan haberde, Kristen Belle’in her zaman Gossip Girl’ün sesi olarak devam edeceği belirtildi. “Bu derin ses internetten değil. Bu ses ruhumuzun derinliğinden geliyor. Buna kıskançlık, önyargı ve tüm negatif duygular diyebiliriz. Kendimizi daha üstün hissetmek için büyüttüğümüz duygular,” diyen Bell, “Buna internet diyoruz ama bence bu hepimizin içinde olan bir ses. Bu nedenle Gossip Girl’ün sesinin pek değiştiğini düşünmüyorum. Sanırım hala eskisi gibi devam ediyor,” diye eklemişti. 

Kristen Bell (Getty Images)

Orijinal kadronun diğer isimlerine gelecek olursak tam zamanlı rolleri olmayacağını doğrulayabiliriz. Temmuz 2019’da Nate Archibald’i oynayan Chace Crawford, “Herkesi yeniden toplamak çok zor olur çünkü Penn, Leighton ve Ed’in programları çok yoğun hepsi çok iyi televizyon serilerinde oynuyorlar. Herkesi bir araya getirmek zor olabilir ama eğer seride yeni karakterler olursa kesinlikle oynamak isterim,” demişti. Dan Humphrey’i oynayan Penn Badgley ise “Neden ve nasıl orada olduğuma bağlı seriye geri dönebilirim. Sanırım bu çok açık, Dan Humphrey’nin hayranı değilim. Dan Humphrey’nin en yakın arkadaşı veya hayranı olmadım ama anlamlı bir şekilde katkıda bulunmayı isterim,” demişti. Chuck Bass karakterini canlandıran Ed Westwick yeni seri için heyecanını belirtse de oynayıp oynamayacağını net bir şekilde belirtmedi. 

Leighton Meester, Penn Badgley, Blake Lively, Chace Crawford, Taylor Momsen ve Ed Westwick (Getty Images)

Dizinin ana karakterleri arasında olan Blake Lively ve Leighton Meester, televizyon ekranının en yakın arkadaşları Serena van der Woodsen ve Blair Waldorf’u canlandırmışlardı. Ocak 2020’de E! News’a konuşan Lively, yeni seride çalışmadığını ve ‘Gossip Girl’ sorularını yapımcılara sormalarını söylemişti. Yeni seri için daha açık fikirli olan Meester ise 2019 Mayıs’ta verdiği röportajda, “Kimse bana sormadı. Röportajlar dışında bu konu hakkında konuşmadım, her zaman aynı şeyi derim: asla asla deme. Bu yüzden bilmiyorum. Kimse bana bilgi vermedi,” demişti. 

Ekranda görmesek de ‘Gossip Girl’ serisinin stiline imza atan kostüm tasarımcısı Eric Daman, yeni seride aynı görevini ütlenmeye devam edecek. “Kadro muhteşem ve bunun bir parçası olmam için davet edildiğim için çok mutluyum. Bence bu çok heyecan verici olacak ama aynı zamanda zorlayıcı,” diyen Daman, yeniden moda ilham kaynağımız olacak gibi görünüyor. 

YENİ ‘GOSSIP GIRL’ SERİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Yeni ‘Gossip Girl’ serisinin yayın tarihi henüz belli değil. Normalde Sonbahar 2020’de yayınlanması beklenen serinin pandemi sebebiyle prodüksiyonu ertlenmişti. Variety’nin haberine göre Ekim 2020’de New York’ta çekimlere devam edecek serinin vizyon tarihinin 2021 olacağı tahmin ediliyor. 


Etİketler