YENİ SEX & THE CITY HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Öncelikle dizinin adı ‘Sex and the City’ değil!

‘And Just Like That…’ Televizyonda görmeyi en sevdiğimiz kadınlar yeniden ekranlara geri dönüyor. 2021 büyük duyurular için harika bir sene değil ancak Carrie, Charlotte ve Miranda Manolo Blahnik ayakkabılarını giyerek HBO Max’in yeni ‘Sex and the City’ uyarlamasına hazırlanıyorlar. Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall’ı görmeyecek olsak da Sarah Jessica Parker, Kristin Davis ve Cynthia Nixon’u yeniden bir arada göreceğimiz için çok heyecanlıyız. 

Carrie, Charlotte ve Miranda’nın hikayelerinin devamı hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

DİZİNİN ADI NEDİR?

Dizi ve filmlerinde ‘Sex and the City’ adı ile devam eden yapım, yeni uyarlamasında ‘And Just Like That…’ başlığını alıyor. Sarah Jessica Parker’ın canlandırdığı Carrie karakterinin her zaman seride söylediği bir cümleden esinlenen başlık için bir Instagram hesabı da açıldı bile. SAMANTHA JONES’A NE OLACAK?

Söylentilere göre Kim Cattrall’ın inanılmaz talepleri sebebiyle gerçekleşemeyen ‘Sex and the City 3’ filmi sonrasında, Cattrall ve Parker arasında medya üzerinde tartışmalar olmuştu. Parker ile asla arkadaş olmadığını söyleyen Cattrall, kardeşinin vefatının ardından Parker’ın vefat mesajını içten bulmadığını söylemişti. Serinin yeni uyarlamasında olmayacağının altını çizen Cattrall, proje için bir başkasını seçmeleri gerektiğini söylemişti. Bu nedenle ne yazık ki yeni uyarlamanın başında Samantha’nın yollarını arkadaşlarından ayırdığı söylenecek. 

HBO’dan Casey Bloys, açıklamasında, “Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yaşamınıza insanlar giriyor ve sonra çıkıyor. Arkadaşlıklar bitebiliyor ama yenileri de başlıyor. Bu nedenle yeni uyarlamada hayatın gerçekliği yansıtılacak… New York’ta yaşayan ve 50’li yaşlarında olan gerçek kadınların dürüst hikayesi anlatılacak. Bu nedenle organik olacağını düşünüyoruz ve 30’lu yaşlarınızda olan arkadaşlarınız 50’li yaşlarınızda olmayabilir.” dedi. 

Instagram paylaşımında bazı hayranlarının yorumlarını yanıtlayan Parker, “Cattrall’dan nefret etmiyorum. Bunu asla söylemedim ve söylemem. Samantha bu hikayenin bir parçası olmayacak ama her zaman bir parçamız olarak kalacak. Nerede ve ne yaparsak yapalım” demişti. Bir hayranının “Samantha’yı özleyeceğiz” yorumuna ise “Biz de özleyeceğiz onu çok seviyoruz,” diye cevap veren Parker, kendi açısından Cattrall ile sorunu olmadığını söylemişti. 

MR. BIG KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

Page Six’in haberine göre Mr. Big karakterinin canlandıran Chris Noth, yeni uyarlamada yer almayacak. 2010’da yayınlanan son ‘Sex and the City’ filminde Mr. Big ve Carrie’nin evliliklerindeki problemler üzerine çalışmaya karar verdikleri gösterilmişti. Seride olmayacağı söylentileri yayılmaya başladıktan sonra Chris Noth, Instagram yorumlarında hayranlarına cevap vererek “Bunları Page Six söylüyorsa doğrudur” diyerek olmayacağı haberlerini doğrulamıştı. 


AIDAN KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

‘Sex and the City’ hayranları ikiye ayrılıyor, Aidan ekibi ve Mr. Big ekibi. Eğer Aidan tarafında yer alıyorsanız bu habere çok sevineceksiniz! John Corbett’in canlandırdığı Aidan Shaw karakteri sadece bir değil birkaç bölümde yer alacak. Page Six’e bir röportaj veren Shaw, “Seride yer alacağım. Sanırım birkaç bölümde yer alacağım” demişti. Son ‘Sex and the City’ filminde görünen Aidan Show, eski sevgilisi Carrie ile Abu Dhabi’de karşılaşmıştı. STEVE KARAKTERİNİ GÖRECEK MİYİZ?

Seride ve filmlerde Miranda karakterinin eşi Steve Brady’i canlandıran David Eigenberg, yeni uyarlamada yer alacak!


YENİ KARAKTERLER VAR MI?

Yeni bir hikaye ve tabii ki yeni karakterler! Entertainment Weekly’nin haberine göre ‘And Just Like That…’ serisinde ‘Grey’s Anatomy’ serisinden tanıdığımız Sara Ramirez, Che Diaz karakterini canlandıracak. Carrie’nin konuk olduğu bir programın sunucusu olan Che Diaz, cinsiyet rollerini sorgulayan bir karakter olarak karşımıza çıkacak. “And Just Like serisindeki herkes Sara Ramirez’in ‘Sex and the City’ ailesine katıldığı için çok heyecanlı,” diyen yapımcı Michael Patrick King, “Sara çok özgün bir yetenek ve aynı zamanda komedi ve dram konusunda çok başarılı. Seri için yeni bir karakter yarattığımız için çok heyecanlıyız” diye ekledi. 

E! News’un haberine göre dizide göreceğimiz bir başka karakteri ise Justin Theroux canlandıracak. Orijinal ‘Sex and the City’ serisinde Jared ve Vaughn Wysel adlarında iki farklı karakter olarak gördüğümüz Theroux, “Diziye katılmayı çok isterim. İsterlerse, ‘Sex and the City’ serisinde bir daha yer almak isterim,” demişti. Sarah Jessica Parker ile çalışmayı ve annesini canlandıran Valerie Harper ile çalışmaktan çok keyif aldığını söyleyen Theroux, “Çok güzel, komik ve çok sevdiğim Valerie Harper ile çalışma fırsatım olmuştu ve tabii hayata ışık katan ve eğlenceli olan Sarah Jessica. Şovdaki yazarlar çok yetenekli ve komiklerdi” dedi. 

YENİ UYARLAMADA KONU NE OLACAK?

Yeni dizi ‘Sex and the City’ dizi ve filmleri ile çok benzer. “Üç arkadaşın 30'lu yaşlarındaki karmaşık yaşam ve arkadaşlık gerçekliğinden, 50'li yaşlarındaki hayatın ve arkadaşlığın daha da karmaşık gerçekliğine giden yolculuğu,” olarak açıklanan ‘And Just Like That…’ serisinde tek fark akıllı telefonlar ve sosyal medya gerçeği olacak. 

ÇEKİMLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Variety’nin haberine göre çekimler İlkbahar 2021 döneminde New York’ta başlayacak. İlk sezonda yarım saatlik bölümler ile 10 bölüm yayınlanacak. 

YENİ SERİDE ÇEŞİTLİLİK OLACAK MI?

Orijinal ‘Sex and the City’ serisinde ve filmlerinde ırk ve cinsel tercih çeşitliliğinin çok sınırlı olması eleştirilmişti. Şimdi ise ‘And Just Like That…’ uyarlamasında durum biraz daha farklı. Haberlere göre serinin orijinal yapımcısı ve yazarları Michael Patrick King, Julie Rottenberg ve Elisa Zuritsky  uyarlamaya geri dönerken aynı zamanda Samantha Irby, Rachna Fruchbom ve Keli Goff olmak üzere daha çeşitli bir senaryo ekibi olacak.TV Line’ın haberine göre ise Carrie, Charlotte ve Miranda’ya ek olarak, ‘And Just Like That…’ serisinde sürekli olarak yer alan üç yeni karakter olacak. Haberlere ve HBO Max’in açıklamasına göre yeni seriye katılacak olan karakterler farklı ırklardan ve geçmişlerden geliyor olacak. New York’un güncel durumunun yansıtılacağını söyleyen HBO İçerik Yöneticisi Casey Bloys, “Sarah Jessica Parker ve Michael Patrick King sadece beyazların olduğu bir senaryo ekibi ve kadro olmasını istemediler. Bu New York’u yansıtmıyor. Bu nedenle New York’un şimdiki halini en iyi şekilde yansıtmak hedefleniyor” dedi.