YÖNETMEN: BEYONCÉ

R&B grubu Destiny's Child ile çıkışından itibaren Beyoncé ve müziği, endüstriyi inkar edilemez bir şekilde etkiledi. Ama Beyoncé, yaratıcı zekasını kamera arkasına da taşıdı.

Beyoncé yakın zamanda ELLE'e bir verdiği röportajda kreatif sürecinden bahsetti. Küçüklüğünden beri sahnede olmasına rağmen, başarılı sanatçı müziğin sahne arkasıyla da eşit derecede ilgiliymiş. "Destiny's Child'dan beri, video senaryoları yazmayı çok seviyorum. 2008'de bir prodüksiyon şirketi kurdum ve bir oda dolusu editör bana nasıl Final Cut Pro'yu kullanacağımı öğretti."

Beyoncé ilk yönetmenlik deneyimini, 2013 yılında çıkardığı Life is But a Dream adlı otobiyografik belgeseli ile yaptı. HBO'da yayınlanan belgesel, Beyoncé'nin doğumdan sonraki bir senesinin de dahil olduğu özel hayatından kareler içeriyordu. Ama belgeseli, sonsuz saatler boyu kesme ve editleme Beyoncé'nin içindeki yönetmenlik aşkını körüklemiş ve bunun sonucunda 2000'lerin en iyi görsel-işitsel eserleriyle kutsandık: Beyoncé(2013), Lemonade (2016) ve Homecoming (2019).