YOU 4. SEZON HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENHER ŞEY

İlk teaser fragman yayınlandı!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 28 Eylül 2022
YOU 4. SEZON HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENHER ŞEY Netflix

Netflix’in en popüler serilerinden biri olan ‘You,’ dördüncü sezonu ile izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Ekim 2021’de yayınlanan üçüncü sezonun hemen ardından, serinin dördüncü sezonun yapım aşamasında olduğu belirtilmişti. Joe Goldberg’ün (Penn Badgley) New York’tan Los Angeles’taki Bay Area bölgesine yolculuğunu takip eden seri, obsesif bir seri katili anlatıyor. Şehir değiştiren ama gittiği her yerde başka bir kadına takıntı oluşturan Joe, üçüncü sezonun finalinde ise Paris’e gitmişti. “Netflix’in ‘You’ serisine gösterdiği desteğe ve dünyanın dört bir yanındaki insanların Joe'nun son 3 sezondaki yanlış hareketlerini g izlemekten keyif aldığı için çok minnettarız,” diyen yaratıcı Sera Gamble, “Tüm ‘You’ ekibi olarak 4. Sezonda aşkın yeni, karanlık yönlerini keşfetmekten heyecan duyuyoruz,” diye ekledi. 

Beklenmedik olayların bizi beklediği 4. Sezon hakkında bildiklerimizi aşağıda görebiliriz…

ÇEKİMLER BAŞLADI MI?

Netflix, dün şifreli bir gönderiyle gerilimin yeni çekim yerini açıkladı. Resimde, şimdi sakalı ve karakterinin giydiğinden biraz daha uzun saçlarıyla görülen Badgley, Londra’da bir binanın dışında yönetmen koltuğunda oturuyor.Yanında Charles Diclens’ın ‘Büyük Umutlar’ ve ‘Oliver Twist' kitaplarının yanı sıra William Makepeace Thackeray'in ‘Vanity Fair’ kitabı dahil olmak üzere bir yığın kitapla görülen Badgley, bize bu şekilde yeni sezon hakkında ipucu veriyor olabilir!

DÖRDÜNCÜ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Dördüncü sezonun ikiye bölüneceğini duyuran Netlix, ilk setin 10 Şubat 2023’te, ikinci setin ise bir ay sonra 10 Mart’ta yayınlanacağını açıkladı. Haziran 2022’de Londra’da sette olan Padgley, yeni bir kadın oyuncu ile görüntülenmişti. Mart 2022’de kanlı bir fotoğraf paylaşan Netflix, çelimlerin başladığını belirtmişti. YENİ OYUNCULAR VAR MI?

Sezonun Paris yerine Londra'da geçeceğinin açıklanmasıyla birlikte Netflix, 4. sezon oyuncu listesini tamamen duyurdu.  Daha önce Şubat ayında ‘White Lotus’ yıldızı Lukas Gage'in oyuncu kadrosuna dahil olduğunu söyleyen Netflix, varlıklı bir ailenin hayal kırıklığı yaratan oğulları Adam’ı canlandırdığını belirtmişti. 

Deadline haberine göre kadroya ayrıca ‘Ghosts' yıldızı Charlotte Ritchie, Tilly Keeper, Amy Leigh Hickman ve Ed Speleers gibi isimler dahil oldu. Bu kişilerin öğrenciler, aristokratlar ve hatta bir prenses de dahil olmak üzere bir dizi karakterle göreceğimizi söyleyen Deadline, Ritchie’nin Joe'dan hoşlanmayan, akıllı ve son derece sadık bir sanat galerisi yönetmeni olan Kate'i canlandırırken, Keeper’ın Kate'in en iyi arkadaşı, aristokrat bir sosyetik ve Adam'ı destekleyen bir kız arkadaşı olan Lady Phoebe'yi canlandıracağı belirtildi. Hickman, akranları arasında bir yabancı olan, parlak, büyük ve hevesli bir yazar olan Nadia'yı canlandıracak ve Speelers ise siyasi bir kariyer başlatması için baskı gören bir yazar olan Rhys'i oynayacak.

ESKİ SEZONLARDAN İSİMLER GÖRECEK MİYİZ?

Joe, Madre Linda'daki zamanını gerçek bir patlama ile sonlandırmıştı. Joe, kendisi ve yeni romantik takıntısı Kütüphaneci Marienne'i (Tati Gabrielle) öldürmeye çalışan Love'ı öldürmüştü. Joe, Love’ı kendi ölümü ile suçladıktan sonra, oğlu Henry'yi bir çifte bırakmış ve ülkeden kaçmıştı. Sezonun son sahnesinde, Joe’nun Paris’te Marienne'i bulmak için dünyayı gezeceğini söylediğini duymuştuk. Genç anne ve kızının Joe’dan uzak kalacağını ummamıza rağmen, Just Jared tarafından yayınlanan yeni set fotoğrafları, Gabrielle'in geçen hafta Badgley ile birlikte çekimde olduğunu gösteriyordu. Marienne'in yeni sezonda ne kadar büyük bir rol oynayacağına dair bir haber olmasa da Joe’dan canlı olarak kurtulmasını diliyoruz. 

DÖRDÜNCÜ SEZONUN KONUSU NE OLACAK?

Tahmin edebilleceğiniz gibi dördüncü sezonun konusu bir sır gibi saklanıyor. İlk üç sezon Caroline Kepnes’ın aynı isimdeki roman serisinden uyarlanırken, seride dördüncü bir kitabın olmaması soru işaretlerini artırıyor. The Hollywood Reporter’a konuşan seri yapımcısı Sera Gamble, yeni sezonda “aşkın yeni ve karanlık yüzlerini inceleyeceğiz,” demişti. DÖRDÜNCÜ SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Evet! Netflix, dördüncü sezon için ilk teaser fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınladı. Joe Goldberg’ün kendisini yeniden yarattığını gördüğümüz teaser fragmanda bu sefer ana karakterimiz Londra’da bir üniversite profesörü olarak karşımıza çıkıyor. “Kendimi tanıtmama izin verin,” diyen Joe, “Bir tür yenilikten geçtim…” diye ekliyor. Tahminlerimize ve önceki sezonlara göre dördüncü sezonun aksiyon ve gerilim dolu geçeceğine emin olabilirsiniz!ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.