ZENDAYA EMMY ÖDÜLLERİ TARİHİNE GEÇTİ

Zendaya, sanal Emmy gecesine damgasını vurdu!

Dün akşam sanal bir şekilde gerçekleşen 2020 Emmy Ödülleri, televizyon dünyasında yılın en iyilerini seçti.

24 yaşında ‘Euphoria’ dizisi ile ‘Dram Serisinde En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan Zendaya, bu kategoride ödül alan en genç kadın oldu.

Törene ailesi ile evinden katılan Zendaya, ödülü alırken Giorgio Armani Privé’den özel dikim bir elbise giydi. Konuşmasında ailesine ve ‘Euphoria’ serisi ekibine teşekkür eden Zendaya aynı zamanda bu sene protestolara katılanlar için de konuştu. İnsanlara günümüzün gençliğine olan inançlarını kaybetmemelerini hatırlatan Zendaya, “Kutlamak için tuhaf zamanlarda olduğumuzu biliyorum ama sadece şimdiki gençler için umut dolu olmanız gerektiğini söylemek istiyorum. Serimizin buna iyi bir örnek olmadığını biliyorum ama gençler için umudum var. Sokaklarda mücadele eden yaşıtlarıma da sizi görüyorum, size hayranlık duyuyorum, size teşekkür ediyorum demek istiyorum” dedi. 
Zendaya’nın Emmy kıyafetlerini Instagram üzerinden paylaşan stilist Law Roach, aynı zamanda Zendaya’nın ödülleri sunarken giydiği Christopher John Rogers elbisesini de paylaştı. “Emmy gerçek bir kız olsaydı… Zendaya Christopher John Rogers, Christian Louboutin ve Bulgari giyiyor” diyen Roach ek olarak Armani tarafından Zendaya için özel hazırlanan inci ve taşlar ile tasarlanan puantiye desenli elbiseyi de paylaştı. Pandemi sürecinde ilk defa bir ödül törenine katılan Zendaya, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, “Bence bu benim için yeni bir bölüm. Bu zamanda birçok insan daha yaratıcı olmayı öğreniyor ve bunu karantina sürecinde daha güvenli şekilde devam ettiriyorlar. Bunu yeni filmim ‘Malcolm & Marie’ ile deneyimlemek çok ilginçti ve bununla gurur duyuyorum. Heyecanlanmak için bir sürü güzel projem var. Dünya bunları nasıl görecek gerçekten bilemiyorum. Ama zaman daha inovatif olma ve yeni dünyada nasıl varolacağımızı bulma zamanı” demişti. 


.