ZENDAYA'NIN İLHAM VEREN KONUŞMASI

ELLE'in her sene düzenlediği Women in Hollywood etkinliğinde onur konuğu olan güzel oyuncu, ilham verici bir konuşma yaptı...

Gecenin onur konuğu, katılımcı diğer kadınlara seslenen bir konuşma yaptı: "Lütfen duvarları yıkmaya devam edin. Lütfen onları yerle bir edin ve diğer insanların içeriye girmesine izin verin. Birbirimize yer açalım çünkü bu b*ku çözmenin tek yolu bu."

Zendaya'yı bu özel gecesinde, Euphoria kadrosu yalnız bırakmadı. Zendaya'ya ödülünü, rol arkadaşı Hunter Shafer takdim etti. ELLE ile yaptığı Women in Hollywood (Hollywood'un Kadınları) röportajında Euphoria'nın hayatını nasıl değiştirdiğini anlatan Zendaya, "Bence Euphoria bana kendimle ilgili çok şey öğretti. Kendi yeteneklerime daha çok güvenmemi sağladı. Önceden kendimden çok şüphe ediyordum. Yapabileceğimi kanıtlayacak bir şey arıyordum" dedi.

İşte Zendaya'nın yaptığı ilham veren konuşma: 

"Çok teşekkür ederim ELLE, Nina'ya da teşekkür ederim ve bu odadaki herkese teşekkür ediyorum. Burada olmaktan, bu odada yer almaktan ve bu konuşmanın bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Çok gerginim çünkü sizlerin önünde konuşmak kolay değil. Tamam. Kendime çeki düzen veriyorum.

Masamdaki kadınlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu kadınlar, annem, yeğenim ve küçük kardeşim - ağlamak üzereyim. Çünkü üçünüz de benim bir insan olarak, bir kadın olarak gelişimimin büyük bir parçasısınız. Hep hayallerimi desteklediğiniz ve bir kere bile bana 'yapamazsın' demediğiniz için teşekkür ederim. Her zaman bana yapabilirsin dediniz ve hiç 'hayır' demediniz. Hayallerimi desteklediniz ve başaracağımı, başarabileceğimi söylediniz. Her zaman yanımda olmasaydınız ve beni yukarı taşımaya, kendime inanmamı sağlamaya devam etmeseydiniz şuan bulunduğum yerde olamazdım. Çok teşekkür ederim.

Bu odadaki herkese teşekkür ederim. Sanatımızla korkusuz olmaya, birbirimize yer açmaya ve birbirimizi motive etmeye devam edelim. Takdir edildiğiniz ve birbiriniz arasında bağ hissettiğiniz, gurur duyduğunuz bir alanda olmak büyüleyici ve bu çok özel bir şey. 'Hey, harikaydın, seninle gurur duyuyorum!' diyebildiğimiz odalara nadir denk geliyoruz. Ben sizinle gurur duyuyorum. Başarılı olmanızı ve sizinle çalışmak istiyorum. Birlikte bir şeyler yapalım, birlikte inşa edelim ve birlikte bir proje yaratalım. Bu odalar bunun için var çünkü biz birlikte yaratmaya, değişim için birlikte çalışmaya, projeleri ve hikayeleri yaratmaya ve anlatılması gereken hikayeleri anlatmaya devam etmeliyiz. Çünkü biz, o hikayeleri anlatmazsak, kimse anlatmaz değil mi? Bu yüzde biz onlara anlatalım.

İnanılmaz derecede ilham aldım. Nasıl bunun bir parçası olduğumu bilmiyorum çünkü bu delilik. 23 yaşındayım. Hala hayatı anlamaya çalışıyorum. Bilirsiniz, tüm cevaplara sahip değilim ama çok fazla ilham aldığımı söyleyebilirim. Lütfen duvarları yıkmaya devam edin, lütfen onları yerle bir edin ve diğer insanların içeriye girmesine izin verin. Birbirimize yer açalım çünkü bu b*ku çözmenin tek yolu bu.

Burada olmama izin verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Sadece burada bulunmama değil, bana benzeyen ve benzemeyen kadınlara yer açmama imkan verdiniz ve ben inanılmaz derecede minnetarım ve umarım birçoğunuzun yaptığı gibi bunu başarabilirim. Beni kabul ettiğiniz için teşekkürler, çok teşekkürler."

YAZI: Deniz Akkaya