1-7 KASIM HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

4 Kasım’ı 5 Kasım’a bağlayan gecede Akrep burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay sıfırdan yeni başlangıçlar getirebilir. Astrolojik açıdan önemli bir haftadayız.

Akrep burcu etkilerini giderek daha fazla hissetmeye başlarken haftanın en önemli olayı hiç şüphesiz bu burçta gerçekleşecek olan yeni ay. Her yeni ay yeni başlangıçlar zamanıdır. Ancak bu kez Uranüs’ü karşısına alan yeni ay, Uranüs’ün özellikle somut, maddi konularda, Boğa burcunda temsil ettiği toprak konularında getirdiği büyük çalkantılar karşısında atabileceğimiz yeni adımları, yeni girişimleri, ortak işleri beraberinde getirebilir. Uranüs güven duygumuz üzerinde de oldukça sarsıcı etkiler getirmeye sürdürürken ve adeta güvendiğimiz dağlara kar yağdırtırken Akrep burcunda gerçekleşen bu yeni ay ortaya koyduğumuz çabayla küllerimizden yeniden doğmamızı, yaşamımızda değişime ayak uydurduğumuz yeni sayfalar açmamızı kolaylaştırabilir.

Yeni ayın hemen ardından Venüs burç değiştirerek başka bir toprak burcu olan Oğlak burcuna ilerliyor. Bu geçişle birlikte yılı kapatmaya doğru ilerlerken maddi konuların ağırlığını bir kat daha hissedebiliriz. Zira Venüs zayıf bir burçta ilerleyecek ve temsil ettiği şans noktasında gerek aşktan gerekse paradan yana pek destekleyici olmayacak. Dönem sorumluluklar, iş ve görev zamanı ve ilişkilerde ve aşkta da bu anlayışta olmak gerekecek.

Bu geçişten sonra da Merkür burç değiştiriyor ve o da Akrep burcuna ilerliyor. Merkür Akrep burcunda düşünce şeklimizi çok daha derin, sorgulayıcı kılabilir, yorucu düşüncelerden uzak durmamız ve kendimize zihnimizi oyalayacak, konsantre olabileceğimiz aktiviteler bulmalıyız.

Son olarak astrolojide zodyağın yanan yol adı verilen bölgesinde ilerliyoruz. Güneş, Mars ve Merkür bu zondayken gerek ruhsal dünyamızda gerek maddi yaşantılarımızda derin ve dönüştürücü etkiler yaratan bir kişisel zamandan, süreçten geçiyor olabiliriz. Bu farkındalıkla atacağımız yeni adımların, yapacağımız yeni girişimlerin etkisi büyük olabilir. Bu dönemde yapılan ruhsal çalışmalar, terapiler de gelişim sağlayabilir, ilerleme getirebilir.


Haftalık burç yorumları