12-18 NİSAN HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yeni hafta Koç burcunda yeni ayla başlıyor

Ateş enerjisinin hız kesmeden ilerlediği haftaya Koç burcunda bir yeni ay ile başlıyoruz. Bu yeni ay zodyağın ilk burcu olan Koç’ta gerçekleştiği için sıfırdan yenilikler ve başlangıçlar yapmamıza imkân tanıyabilir. Özellikle ateş elementinden olan Koç, Aslan ve Yay burçları için enerjilerini daha fazla dışa vurabilecekleri yeni imkânlar yaratabilir. Koç burcunda yeni ay, yeni bir girişimde, atılımda bulunma, sıkıntılı bir durum veya sorundan çıkıp kurtulma fırsatı sunabilir. Taze ve yeni başlangıçlar için bir itici güç sağlayabilir.

Haftanın bir diğer astrolojik olayı ise Venüs’ün 14 Nisan’da Boğa burcuna ilerlemesi. Bu geçişle birlikte özellikle aşk ve ilişkilerde daha yumuşak, ılımlı bir hava oluşabilir. Ben-sen tartışmalarının yerini daha dengeli ve uyumlu beraberlikler alabilir. Ayrıca Venüs Boğa burcunun yöneticisi de olduğundan bu burçtaki güçlü konumu maddi ve parasal konularda ilerleme de getirebilir.

Son olarak yeni aya da etki eden Mars ve Jüpiter arasındaki üçgen açıdan söz edelim. Bu açı hafta sonuna doğru iyice keskinleşirken özellikle bildiklerimizi, öğrendiklerimizi paylaşmak konusunda hevesli ve heyecanlı olabiliriz. Sözler, kelimeler havada uçuşurken ortaya da karışık pek çok görüş, düşünce ve fikir çıkabilir.

Burcunuza ilişkin haftalık yorumları buradan okuyabilirsiniz.