21-27 AĞUSTOS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Bu hafta gökyüzü hareketli. 23 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna ilerliyor. Merkür retrosu başlıyor ve Mars Terazi burcuna geçiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 21 Ağustos 2023
21-27 AĞUSTOS HAFTASINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

Haftaya ilişkiler ekseninde başlıyoruz. Bu dönemde ilişkilerde geçmişi hatırladığımız, andığımız ve ilişkilerimizi sorguladığımız günler yaşıyoruz. Venüs Aslan retrosu hatıralarla zihnimizi doldururken Merkür retro hareketine başlıyor. Yaklaşık üç hafta süren Merkür retrosunda zihnimiz hatırladıklarımızla dolabilir, zihinsel sorgulamalar kafa bulanıklığı yanında unutkanlık, gerçekleri idealize etme ve bir nevi saptırma durumları getirebilir. Merkür retrosunda düşünceler çoğalırken onlara çok da güvenmemek gerekebilir. Zira bu atmosferde geçmişte yaşanmış olanlar şu anda düşündüklerimizden çok farklı olabilir. Dolayısıyla yanlış algılara, aldanmalara, yanılgıya, yargılara karşı dikkatli ve uyanık olmamız gerekebilir. Bunları kendimiz yaratabileceğimiz gibi etrafımızdakiler de bilerek ya da bilmeyerek yanlış veya hayali kurgular üretebilir, kendimizi şu veya bu şekilde yanılsamalar içinde bulabiliriz.

Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle çalışkan ve üretken tarafımızı ortaya çıkarabiliriz. Zihnimiz çok parlak olmasa da basit işleri kolayca kotarabiliriz. Yalnız çalışmak verimimizi artırabilir, zira Merkür retrosu anlaşmaları zorlayabilir. Mars’ın da Terazi burcuna yani zararlı olduğu bir alana ilerlemesiyle ilişkilerde anlaşmazlıklar tartışmaya kolayca dönebilir. Dengeleri bulmak kolay olmayabilir, karşımızdakine haksızlık etmemeye çalışmamız gerekiyor. Bir buçuk ay sürecek olan Mars Terazi transiti zaten sallantıda olan ilişkileri sonlandırabilir, olmayanları ise epeyce test edebilir. Venüs Aslan retrosu da aşkı zorlarken bu süreçte epeyce sabırlı olmak gerekiyor. Öte yandan kendi değerimize, ışığımıza, yeteneklerimize sahip çıkmamız özellikle Mars Terazi sürecinde daha fazla mücadele, çaba ve gayret göstermemizi şart koşuyor. İlişkiler adına zorlu bir süreçten geçerken özveride bulunmamız gerekecek ister istemez. Bu özveriyi çalışkanlığa ve verimliliğe dönüştürebilir, neler yapabileceğimizi düşünebilir, planlar oluşturabiliriz.Haftalık burç yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.