4-10 EKİM HAFTASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yeni haftada Mars’lı yeni ay ilişkiler alanında önemli ve çarpıcı değişiklikleri beraberinde getirebilir.

Haftanın en önemli astrolojik olayı hiç şüphesiz Terazi burcunda gerçekleşen yeni ay. Yeni aylar ayın en karanlık halinden artık aydınlanmaya yüz tuttuğu zamanlardır. Astrolojik anlamda ise yeni ay yeni ve taze başlangıçları işaret eder. Yeni ay zamanında başlatılan işler, girişimler, atılan adımlar taze, temiz ve canlı olabilir. Yeni ay zamanı doğan kişiler tıpkı Koç burçları gibi lider, öncü özellikler taşır, cesurdurlar ve giriştikleri her konuda birinci olmak isterler. Terazi burcunda 6 Ekim’de gerçekleşen yeni ay özellikle ilişkiler alanında yepyeni başlangıçları beraberinde getirebilir. Ancak yeni ay yöneticisi Venüs hem zayıf olduğu Akrep burcunda hem de güçlerini yitirdiği 28 derecelerde seyrediyor. Bu durum zorlama diyebileceğimiz bazı durumları beraberinde getirebilir. İlişkide taraflardan biri oldukça bazı değişimlere direniyor ya da bunları kabullenmede oldukça zorlanıyor olabilir, doğal olarak bu durum karşı tarafı da etkileyebilir.

Bu görünümün ötesinde yeni ay malefik gezegen yine Terazi burcundaki Mars ile birleşiyor. Mars zaten Terazi burcunda özellikle ara bozucu bir işleve sahip ve bunu geçtiğimiz ay bu burca ilerlediğinden beri sürdürüyor. Yeni ay haritasında ise Mars ara bozuculuğunu zirveye taşıyor olabilir. İlişkilerde sakin serinkanlı duruşları bozarken daha ileriye gidip bazı kopuş ve ayrılıkları da rahatça tetikleyebilir. Yeni ay uzlaşma adına imkân tanımazken bir de üstüne biriken öfke ve kızgınlıkları da aniden açığa çıkarabilir. Hafta ortasında özellikle temkinli olmakta ve belki bire bir temas ve ilişkilerde biraz mesafeli durmakta fayda olabilir. Mars’ın yüksek enerjisini dağıtabileceğiniz uğraş ve aktivitelerle kendinizi oyalayabilirsiniz.

Haftanın bir diğer astrolojik olayı ise Venüs’ün 7 Ekim’de Yay burcuna ilerlemesi. Venüs 7 Ekim’den itibaren bir ay boyunca Yay burcunda ilerlerken uzak yol ve yolculuklardan ve de yabancılardan yana şans ve kısmet getirebilir.

Burcunuzun haftalık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.