AĞUSTOS ASTROLOJİSİ: AŞK VE TUTKUYLA DOLU SICAK BİR YAZ

Aslan dönemi Güneş’in tüm canlılığıyla parladığı dönem. Enerjimiz yerine geliyor, güç kazanıyor, harekete geçiyoruz. Yaratıcılığımızı, tutkularımızı tüm ihtişamıyla ortaya koyabiliriz.

Yazın bu en sıcak ayında astrolojik açıdan da sıcak gelişmeler bizi bekliyor. Yeni ayla birlikte yepyeni bir döneme giriş yaparken ayın büyük bölümünde Aslan burcunda ilerleyen Güneş, kişisel dokunuşlara, sanatsal ve estetik yaratıcılığa, özgün ve orijinal tutum ve davranışlara işaret ediyor. Tutkularımızın, heyecanlarımızın ve aşkımızın peşinden koşabileceğimiz bir ay Ağustos.

Zira yine Aslan’da ilerleyen Venüs aşkta da coşku, heyecan, tutku ve arzuların öne çıkacağının bir göstergesi. Bu dönem canlı, renkli düğünler, eğlence ve partilerin zamanı. 12 Ağustos’a kadar Merkür kendimizi daha duygusal şekilde ifade etmemizi sağlarken sonrasında içimizdeki coşkuyu kelimelere, sözlere dökmekte zorlanmayacağız.

11 Ağustos’ta Jüpiter retrosu son bulurken şansla daha barışık olabiliriz, daha pozitif ve olumlu bir bakış açısı benimseyebilir, olaylara, kişilere iyilikle yaklaşabiliriz.

12 Ağustos’ta başlayan Uranüs retrosu ise Mart’tan bu yana özellikle maddi konularda, para ve iş konularında yaşadığımız gelişmeleri özümseme, değerlendirme fırsatı sunabilir. Uranüs Boğa transiti hız keserken güvenle olan ilişkimizi irdeleme imkanımız olabilir.

Ayın ikinci yarısına ise Başak burcu etkisi hakim olacak. 18 Ağustos’ta Mars Başak’ta ilerlemeye başlıyor, kılı kırk yaran, sıkı, detaycı ancak verimli ve üretken bir çalışma temposu içine girebiliriz.

21 Ağustos’ta Venüs’ün Başak burcuna geçmesi emek gerektiren, biraz eleştirel, biraz mükemmeliyetçi aşk ve ilişkileri vurguluyor. 23 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle titiz, üretken, çalışkan yönlerimizi ortaya koyabiliriz.

Burcunuza özel Ağustos ayı yorumlarını https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik bağlantısında bulabilirsiniz.