AĞUSTOS ASTROLOJİSİ: SIMSICAK BİR AY BİZİ BEKLİYOR

Ateş enerjisinin ön planda olduğu ağustos ayında, Yengeç burcuna ilerleyen Venüs ilişkilere su serpebilir, sevgiyi öne çıkarabilir.

Güneş’in ardından Merkür’ün Aslan burcuna ilerlemesi ve Koç burcunda güçlü bir şekilde ilerleyen ve Aslan burcunun ateşini körükleyen Mars ile birlikte sıcak bir ağustos ayı bizi bekliyor. Bu sıcak gündemde Venüs’ün burç değiştirmesi 7’sinden itibaren rahatlatıcı olabilir. Zira Aslan’da alev alev ilerleyen Güneş egoları giderek güçlendirirken biraz daha kendimize odaklı olabilir, her şeyi kendi beklentilerimize göre şekillendirmeyi isteyebiliriz. Venüs biraz bencilleşen bu ortama adeta su serpiyor ve Yengeç burcunda sarıp sarmalayan, koruyan ve kollayan enerjisiyle aşk ve sevgiyi ön plana çıkarıyor. Venüs maddi konularda da destekleyici olabilir. Ayrıca ev, yuva kurmayı kolaylaştırabilir, evlilik, söz, nişanlara hız kazandırabilir. Her türlü aile ortamından destek görebiliriz.

3 Ağustos’ta ise geri gitmeye hazırlanan Uranüs etkisinde bir dolunay yaşamaya hazırlanıyoruz. Aşkın, tutkuların, heves ve heyecanların giderek arttığı bir dönemde bu dolunay gelecekle ilgili beklenti ve vizyonumuzu bize hatırlatan bir dolunay olabilir. Uranüs ise bu dolunayda içinden geçtiğimiz değişimlerin benliğimize yansımalarını gösterebilir ki bu yönden oldukça etkileyici olabilir. Kendimizin olduğu kadar etrafımızdakilerin yaşadığı değişim sürecini gözler önüne serebilir.

19 Ağustos’ta Aslan burcundaki yeni ay yeni aşkları, sevdiklerimizle ilgili yeni başlangıçları gündeme getirebilir. İletişim, sözler, konuşmalar bu yeni ayda etkileyici olabilir, sesimiz daha gür çıkabilir.

20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle birlikte artık Sonbahar’ı karşılıyoruz. Üretken ve çalışkan yönümüzü daha çok ortaya çıkarmaya başlayabilir, becerilerimizle yeteneklerimizi konuşturabiliriz. Hızlı ilerleyen Merkür atik, çevik, dikkatli olmamızı kolaylaştırabilir.

Ağustos ayına ilişkin burç yorumlarınızı  okumak için tıklayın.