AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI İLİŞKİLERDE BİR DÖNÜM NOKTASI

25 Ekim’de yılın ikinci ve son tutulması zodyağın sekizinci burcu Akrep’te meydana geliyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 25 Ekim 2022
AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI İLİŞKİLERDE BİR DÖNÜM NOKTASI

2022’nin sonlarına yaklaşırken Akrep burcundaki bu Güneş tutulması ilişkilerimize ve ortak paylaşımlarımıza ışık tutuyor. Her Güneş tutulması farkındalığı yükselten, önemli başlangıçları teşvik eden, yenilikleri hayatımıza katan astrolojik açıdan kayda değer zamanlar. Her Güneş tutulması Ay’ın Dünya ile Güneş arasına girdiği, Güneş’in ışığını kapattığı yeni ay zamanları. 2022’nin bu ikinci ve son tutulmasında Ay Güneş’i parçalı kapatıyor, başka deyişle bir tam tutulma değil. Dolayısıyla astrolojik etkisi biraz daha dolaylı olabilir. Tutulma Güney Ay düğümü yönünde gerçekleşiyor. Astrolojide Güney düğümü daha fazla uğraş, çaba, emek, gayret ve zorluğa işaret ediyor. Şansın bir miktar tepside sunulduğu kolaylaştırıcı Kuzey yönlü tutulmaların aksine Güney tutulmalarında şansı kazanmamız gerekiyor.

Zodyağın sekizinci burcu Akrep de Marsiyen bir burç, burçlar kuşağının malefik gezegeni Mars yönetiminde yıpratıcı ancak bir o kadar mükemmelleştirici, düzeltici burcunda. Dolayısıyla bu tutulmayla hayatımızda yolunda gitmeyen ne varsa ki başta ilişkiler olmak üzere bunu düzeltme, düzgün olanı mükemmelleştirme olmayanı bozma yoluna gidebiliriz. Beraberlik, ortaklık, birliktelik formatlarımızı derinden etkileyen, bakış açımızı değiştiren bir tutulma olacak gibi görünüyor. Ancak Venüs Akrep burcunda zararlı konumda. Dolayısıyla bu değişiklik pek de kolay olmayacak gibi. İlişkilerde ve aşkta klişelerin, genel geçer kalıpların üzerine gidebiliriz.

Tutulma aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs ile kavuşum halindeyken ki en dikkat çekici görünüm bu, bu işlemi aşka ve ilişkilere bakış açımız üzerinden yapabiliriz. Venüs değer kavramımızla da ilgili, dolayısıyla şimdiye kadarki değer kalıplarımızı gözden geçirme, düzeltme, geliştirme zamanı olacak gibi görünüyor. Sahip olduklarımızı, maddi ve manevi varlıklarımızı değiştirme, geliştirme, bozma, yapma konusunda yeni ve önemli adımlar atabiliriz. Ancak bu adımlar bizden çok fazla şey isteyebilir, çaba, gayret, emek anlamında. Tutulmanın yöneticisi olan Mars, Neptün’e kare açı yapıyor. Bu açı zihnimizdeki dalgınlığı, uyuşukluğu giderebilir ve bizi biraz daha mantıklı ve rasyonel kılabilir. Özellikle maddi konularda, iş ve para konularında bu tutulmadan yararlanabiliriz.

Tutulmadan başta Akrep burcu olmak üzere sabit burçlar daha fazla etkilenecek gibi görünüyor. Özellikle Akrep, Boğa, Aslan ve Kova’nın ilk haftasında doğduysanız bu etki daha da güçlü olabilir. Akrep’ler hayatlarının yönünü değiştirebilecek önemli adımlar atabilir. Boğa’lar ilişkilerini farklı ve bambaşka bir boyuta taşıyabilir. Aslan’lar için sıra dışı bir bakış açısıyla ailede bir yenilenme söz konusu olabilir. Kova’lar kariyerlerinde bir dönüm noktası yaşayabilir.

Tutulmanın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu Güneş tutulması ortak yatırım ve girişim kararlarını beraberinde getirebilir. Ancak maddi konularda dikkatli olmak, abartılı, keyfi veya lüks sayılabilecek harcamalara karşı uyanık olmak gerekebilir.

BOĞABu Güneş tutulması ilişkinize, evliliğinize, birlikteliğinize yepyeni bir boyut katabilir. Yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sonlandırabilir ya da mevcut beraberliğinizde ciddi ve önemli değişikliklere gidebilirsiniz.

İKİZLER

Bu Güneş tutulması gündelik yaşamınıza dikkat çekiyor ve günlük rutinlerinizde, çalışma alanınızda önemli değişiklikleri beraberinde getirebilir. Yeni bir rutin, yaşayış şekli, kalıbı, düzeni seçebilirsiniz.

YENGEÇ

Bu Güneş tutulması aşk ve sevdiklerinizle ilişkilerinize yeni bir boyut katabilir, yeni aşklara kapı açabilir. Aşka bakış açınızı tümüyle değiştirebilirsiniz ve bu da yeni bir aşka açılmanızı kolaylaştırabilir.

ASLAN

Bu Güneş tutulması geçmişle ilgili konulara ışık tutarken, ev ve aile ilişkilerinize yeni bir boyut katabilir. Yeni bir ev, taşınma, aile düzeni söz konusu olabilir. Ailenize yeni bir birey katılabilir.

BAŞAK

Bu Güneş tutulması yakın çevrenizle ilişkilerinize dikkat çekiyor. Komşularınızda önemli değişimler olabilir. Düşünce şeklinizi farklı ve yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz.

TERAZİ

Bu Güneş tutulması maddi alanınıza ışık tutuyor ve kendi hesabınızı yapmanız konusunda dikkat çekici olabilir. Ortak yaşama inanan biri olarak kendi değerinizi ve sahip olduklarınızın değerini bilmek, anlamak ve bu konuda adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz.

AKREP

Burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması özellikle burcunuzun ilk haftasında doğduysanız yaşamınızda önemli değişiklik ve başlangıçları beraberinde getirebilir ve bunlar da ilişki ve birliktelikler alanında olabilir. Yeni bir ilişki ve aile boyutu söz konusu olabilir.

YAY

Bu Güneş tutulması kontrolünüz dışı bir alanda gerçekleşirken, bu zamana kadar yapmış olduklarınızın doğal karşılığını herhangi bir çaba sarfetmeden alma anına işaret edebilir, beklenmedik sürprizleri beraberinde getirebilir.

OĞLAK

Bu Güneş tutulması sosyal yaşamınıza, arkadaşlık ilişkilerinize yeni bir yaklaşım ve boyut katabilir. Bazı dostlukları sonlandırabilir, yenilerine kapı aralayabilirsiniz. Kendinizi farklı sosyal çevrelerde bulabilirsiniz.

KOVA

Bu Güneş tutulması görev, sorumluluk ve kariyer alanında gerçekleşiyor. Bu alanda yeni adımlar atabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Tutulmayla kavuşum halindeki Venüs severek yapacağınız bir iş veya uğraşa işaret edebilir.

BALIK

Bu Güneş tutulması yurt dışı ve yabancılarla, uzaklarla ve yabancılarla ilgili konulara, yeni keşif ve maceralara dikkat çekiyor. Yeni bir yolculuk gündeme gelirken aşkı da bu yolculuk sırasında bulabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.