AKREP BURCUNDA YENİ AY VE YENİ BAŞLANGIÇLAR

15 Kasım'da Akrep burcunda bir yeni ay meydana geliyor. Güneş ve Ay’ın bir araya geldiği ayın bu fazında yenilikler ortak maddi konular ve ortak paylaşımlar çerçevesinde olabilir.

Kasım ayının yeni ayı konsantrasyon, odaklanma, mücadele gücümüzü test eden bir yeni ay ve hayatımıza yeni başlangıçlar kadar yeni açılımlar da getirebilir. Dolayısıyla işlere, ortak işlere, girişimlere, paylaşımlara odaklanabiliriz. Ancak Akrep burcu psişik, psikolojik, ruhsal, metafizik konularla yakından ilgilidir. Bu burcun derinliklerinde psikemizin yani ruhumuzun derinlikleriyle yüz yüze gelebiliriz. Kendi ruhsal yüzleşmemizi gerçekleştirebilir, her şeyi derinden algılayıp anlayabilir ve bu farkındalığı yaşadıktan sonra kişisel kitabımızda yeni bir bölüm, temiz bir sayfa açabiliriz. Yeni ay bir nevi içsel ve ruhsal yenilenmeye işaret etmekte.

Yeni ay haritasında Mars’ın düze dönmüş olması işleri hızlandırabilir. Mars’ın düze dönmesiyle artık hiçbir kişisel ve sosyal gezegen geri hareket etmiyor. Yalnızca maddi ve ruhsal alanda değil her konuda hızlı ilerleme sağlayacağımız bir dönemden geçiyor olabiliriz. Yeni ayın Akrep teması öyle güçlü ki bize önümüze çıkan engel ve zorlukları aşma fırsatı sunabilir. Dolayısıyla zor bir işin içine girmişsek başarma ya da yine yıldırıcı gibi görünen bir konunun üstesinden gelme şansına sahip olabiliriz. Gökyüzü dengelerinde toprak ve su ağırlığının yüksek olması biraz kasvetli ve boğucu görünebilir ancak bu durum çok fazla iş çıkarabileceğimiz, üretken olabileceğimiz bir döneme de işaret edebilir. Terazi burcunda ilerleyen Venüs ise ilişkilerden yana destekleyici duruyor. Her ne kadar Mars sürekli negatif yönde dürtse de Venüs de şanslı bir alanda, bir nevi dengeleyici rol oynuyor. Algı ve sezgilerimizin çok güçlü olduğunun da altını çizelim ve hemen her konuda bize destek olabilirler.

Burcunuza göre yeni ayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Yeni ay hedeflerinize, amaçlarınıza yönelik dönüştürücü etkileri beraberinde getirebilir. Ortak maddi konularda, iş ve alım satım konularında yeni adımlar atabilir, eşiniz veya ortağınızla paranızı daha iyi değerlendirmenin yeni yollarını arayabilirsiniz.

BOĞA

Karşıt burcunuz olan Akrep’te meydana gelen yeni ay ilişkilerinizde dönüşümün sinyallerini veriyor. Yeni ay yepyeni bir ilişkiyi beraberinde getirebilir. İlişkinizde, evliliğinizde yeni bir dönemin başlangıcına işaret edebilir. Yeni bir ortaklık da gündeminize gelebilir.

İKİZLER

Yeni ay gündelik rutinlerinizde dönüşüme işaret ederken farklı bir rutin içinde kendinizi bulabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ortamı ve şartları düzenlemeye ya da şifalandırmaya yönelik bazı yeni tedbirler alabilirsiniz.

YENGEÇ

Yeni ay sosyal ilişkilerinizin zenginleşmesiyle birlikte size yepyeni bir aşk getirebilir. Önümüzdeki bir ay tutku ve heyecanlarınızın daha fazla peşinde olabilirsiniz. Özgünlüğünüzü ortaya çıkarma zamanı olacak bu dönem sizin için.

ASLAN

Ev ve aile konularında yeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yeni bir eve, ortama, mekâna geçebilirsiniz, bulunduğunuz ortamda yenilikler yapabilirsiniz veya ailenize yeni bir üye katılabilir. Dönemin yıldızları ruhsal dönüşümünüz yönünde oldukça zorlayıcı olabilir.

BAŞAK

Yeni ay yakın çevrenizle ilgili yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni arkadaşlar, yeni komşular edinebilirsiniz veya kardeşlerinizin yaşamında yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim alabilirsiniz ve bu eğitim yaşamınızı dönüştürücü bilgiler getirebilir.

TERAZİ

Yeni ay iş ve para konularında yeni başlangıçlara işaret ediyor. İş ve para konularında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, yeni imkanlar edinebilirsiniz. Sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek üzere yeni adımlar atabilirsiniz.

AKREP

Burcunuzdaki yeni ayla birlikte hayatınızda yepyeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yaşam şartlarınızda değişiklik yapabilir, yeni bir görünüm, tarz, saç modeli, makyaj şekli, yeni bir duruş benimseyebilirsiniz.

YAY

Yeni ay ruhsal bir hazırlık döneminin başlangıcına işaret ediyor. Dönüşümü içeriden başlatabilirsiniz. Bununla birlikte ruhsal ve manevi konularla daha fazla iç içe olabileceğiniz, daha sakin ve dingin bir yeni dönem başlıyor.

OĞLAK

Yeni ayla birlikte oldukça aktif olabileceğiniz sosyal çevrenizde yeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yeni bir arkadaş edinebilirsiniz. Yeni bir sosyal gruba dahil olabilirsiniz. Geleceğe yönelik yeni umutlar içinde olabilirsiniz.

KOVA

Yeni ay iş hayatınız ve kariyerinizde yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir pozisyona geçebilir, terfi alabilir, yönetim veya yönetici değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Güçlü kişilerle karşılaşabilirsiniz.

BALIK

Yeni ay keşif ve macera tutkunuzu tetikleyen bir yeni ay ve uzaklar ve yolculuklarla ilgili yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir seyahat gündeminize gelebilir. Yurt dışı, yabancılar veya uluslararası bağlantılı konularda yeni gelişmeler söz konusu olabilir.