ARALIK ASTROLOJİSİ: BİTİŞLER VE BAŞLANGIÇLAR

2020 yılının sonuna gelirken astrolojik görünümler önemli değişimlere işaret ediyor. Satürn ve Jüpiter Kova burcuna ilerliyor. 14 Aralık’ta bir Güneş tutulması meydana geliyor.

Astrolojik açıdan aralık ayı oldukça özel, sıra dışı ve önemli gelişmeleri beraberinde getiriyor. Satürn ve Jüpiter aynı anda burç değiştirip zodyağın en sıra dışı ve farklı burcu Kova’ya birlikte geçiyor. Yalnızca bu birlikte geçiş bile astrolojik açıdan oldukça ender ve sıra dışı bir olay olarak kabul edilebilir. Bu geçişle birlikte teknolojinin, teknoloji ağırlıklı iş ve konuların, buluşların, yeniliklerin, icatların, yeni ve farklı bir bakış açısının yaşamımıza daha fazla hâkim olmasını bekleyebiliriz. Jüpiter bu geçişle birlikte önümüzdeki bir yıl boyunca sosyal konuları belirleyici olacak. Farklı ve sıra dışı bir sosyal yaşamımız, arkadaş ve dost çevremiz de olabilir, ilginç kişilerle tanışabilir, bir araya gelebiliriz. Jüpiter en düşük durumda olduğu burçtan çıktığından şans ve bereket adına da bu geçiş ümit verici olabilir.

14 Aralık’ta ise Yay burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularla birlikte yeni bir vizyon, yeni bir düşünce şekli getirmesi açısından dikkat çekici. Mars’tan olumlu bir açı alan tutulma iyimser ve pozitif bakış açımızı dışa vurmamız açısından cesaret verici olabilir. Tutulmada yukarıda belirttiğimiz geçiş henüz gerçekleşmemiş olacak. Üstelik tutulma Güney yönlü olması açısından bir miktar zorlayıcı. Ancak yine de Jüpiter’in burcunda Mars destekli tutulma enerjimizi canlandırabilir, sözgelimi spora ve fiziksel aktiviteye ağırlık vermemizi sağlayabilir, bakış açımızı ileriye, uzak noktalara çekebilir, sosyal paylaşımlarımıza yepyeni bir pencere açabilir.

15 Aralık’ta Yay burcuna ilerleyen Venüs ilişkilerimize de pozitif bir yaklaşım ve bakış açısı getirebilir. Özellikle 20’sinden sonra bunu daha güçlü hissedebiliriz. Venüs’ün Akrep burcunun derinliklerinden, sorgulamalarından çıkıp daha iyimser ve neşeli Yay’a geçmesi ilişkiler adına güzel ancak maddi açıdan biraz rahat ve savurgan olmamıza yol açabilir. Aynı dağınıklığı 21’inde Merkür Oğlak’a geçene kadar zihinsel açıdan da yaşayabiliriz. 21’inden sonra ise akıllar daha ciddi, sorumluluk sahibi çalışabilir.

Yılı,  30 Aralık’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunayla kapatıyoruz. Dolunay tüm bu gelişmeler ışığında evimize, ailemize, geçmişimize bir bakış atmamızı, değerlendirme yapmamızı sağlayabilir, geride bıraktıklarımıza dikkatimizi çekebilir.

Burcunuza özel aylık yorumlarınızı buradan okuyabilirsiniz.